امروزه به لطف فناوری پیشرفته ای که امکان قرار دادن ایمپلنت های دندانی را بدون برش یا جراحی های حجیم انجام می‌دهد ، قرار دادن ایمپلنت های دندانی بدون جراحی امکان پذیر است. ایمپلنت های ساخته شده بدون جراحی به جراحان اجازه می‌دهد قبل از لمس کردن دهان بیمار ، جراحی مجازی انجام دهند ، سپس بتوانند عمل جراحی را ساده کرده و ایمپلنت های دندانی را با موفقیت انجام دهند.

این عمل جراحی همان چیزی است که به عنوان جراحی هدایت شونده یا جراحی با حداقل تهاجم شناخته می‌شود و کلینیک های دندانپزشکی دارای پیشرفت های فنی و رایانه ای هستند که امکان قرار دادن ایمپلنت را بدون انجام هر برش یا جدا شدگی در لثه فراهم می‌کند.

مزایای قرار دادن ایمپلنت بدون جراحی


از جمله مزایای بسیاری که قرار دادن ایمپلنت بدون جراحی به همراه دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تشخیص دقیق و درست. برای جلوگیری از هرگونه خطر یا عارضه ، یک تشخیص دقیق داشته باشید
  • کاهش زمان درمان. درمان سریع‌تر ، منطقی و با عوارض کمتر.
  • درمان ایمن و قابل پیش بینی. درمان با روشی کاملاً بی خطر ، قابل پیش بینی و بسیار موفق.
  • بعد از عمل ناراحتی کمتری ایجاد می‌شود. آسایش و ایمنی را در این روش به خوبی می‌توان احساس کرد و این روش بدون ایجاد ناراحتی و عوارض کاشت های معمول انجام می‌شود.

مدت زمان بهبودی کمی لازم است تا استخوان پر شود و شکاف را پر کند زیرا کاشت دقیقاً در محل های جراحی آماده شده برای آن‌ها قرار می‌گیرد. ایمپلنت ها برای کارکرد فوری آماده هستند و بدون زمان انتظار ، ترمیم ها بلافاصله بارگیری می شوند. با دندان های یک ساعته ، این روند در حدود یک ساعت به پایان می‌رسد و بیمار در انتهای قرار ملاقات با لبخند و زندگی جدید خود را با دندانهای پایانی خود ترک می‌کند.

دندان ها به روش یک ساعته می‌توانند برای یک دندان منفرد ، چند دندان و حتی همه دندان ها جایگزینی دندان استفاده کنند. این روش به ویژه برای موارد توان‌بخشی کامل در بیمارانی که قبلاً دندان خود را از دست داده اند مناسب است. همچنین در بیمارانی که اختلالات انعقادی دارند توصیه می‌شود.

تشخیص ، پیاده سازی و برنامه ریزی به پزشکان امکان کنترل کامل پارامترهای پردازش را می‌دهد. پزشکان می‌توانند موقعیت بهینه کاشت را تعیین کنند. نیازهای زیست مکانیکی ، کاربردی و زیبایی شناختی و همچنین کمیت و کیفیت استخوان در محل انتخاب شده کاملاً در فرایند تصمیم گیری یکپارچه هستند.

این روش برای کاشت دندان سریع‌ترین و مؤثرترین سیستم است. با این تکنیک ساخت ایمپلنت بسیار سریع‌تر و راحت تر برای بیمار انجام می‌شود. کسانی که نباید بعد از عمل طولانی مدت رنج ببرد و ببیند که فقط در 24 ساعت چگونه زندگی می‌کند و بدون ناراحتی و زخم زندگی سالم خود را دنبال می‌کند. و تصمیم گیری در مورد مداخله که باعث رد تنها 2٪ از کاشت های داخل بدن می‌شود یک نکته عالی است.

ایمپلنت دندان بدون استفاده از جراحی چگونه انجام می‌شود؟


اولین مراجعه به متخصص دندانپزشکی و برنامه ریزی

متخصص دندان پزشکی در جراحی برخی از آزمایشات تشخیصی خاص را انجام می‌دهند و از پروتکل های مناسب برای تهیه جای ایمپلنت دندان بدون استفاده از جراحی ، بهترین راه حل ها را دنبال می‌کنند. اولین مراجعه به جراح دندانپزشکی به شما اطلاع می‌دهد که آیا بیمار شما فرد و گزینه مناسبی برای انجام این عمل ایمپلنت بدون استفاده از جراحی می‌باشد یا خیر.

شبیه سازی

پس از معاینه پزشکی ، و در صورت صلاحیت درمان ، یک اسکنر دهان (CT)، دهان بیمار را برای ارائه اطلاعات لازم در مورد ایمپلنت دندان به متخصص دندان انجام می‌شود.

پس از آن داده ها برای توزیع شبیه سازی ایمپلنت های دندانی در دهان بیمار وارد رایانه شده و راهنمای مته و پروتز روی کاشت شبیه سازی می‌شود. داده های به دست آمده امکان ایجاد اسپلینت جراحی مناسب برای بیمار را فراهم می‌آورد.

مداخله 

درنهایت، ایمپلنت ها به کمک راهنمای جراحی در محل خود قرار می‌گیرند که این امر نشان دهنده موقعیت کاشت بدون باز کردن لثه است.

مینی ایمپلنت برای کاشت دندان بدون جراحی


یک مینی ایمپلنت شامل کاشت یک تیتانیوم با اندازه کوچک است که مانند ریشه دندان شما عمل می‌کند. در قسمت بالای کاشت ایمپلنت نگهدارنده قرار دارد که در قسمت مربوط به پروتز شما قرار می‌گیرد. نتیجه ، یک دندانپزشکی راحت تر و پایدار است که شما را قادر می‌سازد از زندگی بدون نگرانی از دندان های خود لذت ببرید.

در حالی که منتظر قرار ملاقات خود هستید ، واقعیت هایی وجود دارد که باید در مورد کاشت دندان سنتی بدانید.

همه چیز به اندازه باز می‌گردد

یک ایمپلت دندان سنتی معمولاً دارای قطر 3 تا 6 میلی متر است. کاشت مینی دندان معمولاً نیمی از اندازه سنتی است. دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است روش مینی ایمپلنت دندان نسبت به روش سنتی ایمپلنت طرفدار بیشتری داشته باشد. ابتدا افرادی که تراکم استخوان کافی برای پشتیبانی از یک کاشت در اندازه کامل ندارند ممکن است به دلیل کاهش سایز قادر به دریافت یک ایمپلنت مینی باشند. این فرصت های بیشتری را در مورد گزینه های جایگزینی دندان برای بزرگسالان که از ریزش دندان رنج می‌برند همراه با افراد مسن ایجاد می‌شود که به طور منظم تر از جذب رنج می‌برند.

یکی از خرابی های استفاده از ایمپلنت کوچکتر این است که ممکن است خود ایمپلنت به اندازه کافی قوی و با دوام نباشد ، زیرا به دلیل داشتن کاشت سنتی پشتیبانی کمتری از فک می‌کند. در مطب دندانپزشکی ما می‌دانیم که ایمپلنت های مینی دندان هنوز هم بسیار ایمن هستند اما اگر به دنبال ماندگارترین و مطمئن ترین جایگزین برای دندان هستید ، یک کاشت دندان سنتی هنوز بهترین گزینه برای شماست.

اتصال  دادن یک دندان 

هنگام مقایسه تفاوت بین کاشت های دندانی سنتی و ایمپلنت های کوچک دندان ، لازم به ذکر است که هیچ یک از این گزینه ها با دندان وصل شده کاشته نمی‌شوند. پس از اتمام عمل ، پست تیتانیوم در زیر لثه ها وارد می‌شود و به استخوان فک محکم می‌شود. اتصال دندان قابل مشاهده بعداً پس از اتمام فرآیند تشکیل مجدد اتصال به استخوان انجام می‌شود. فرایندی که دندان به آن وصل می‌شود ، بسته به نوع کاشت شما متفاوت است. کاشت دندان سنتی به طور معمول به قطعه فلزی دوم به نام اباتمنت (abutment ) نیاز دارد تا در محل لثه قرار بگیرد. پس از قرارگیری ، دندان جدید (تاج) وصل می‌شود. با در روش مینی کاشت دندان ، یک قدم از این معادله خارج می‌شود. نیازی به تعویض وجود ندارد زیرا یک مینی ایمپلنت در انتهای آن دارای یک توپ کوچک است. در نتیجه می‌توان دندان جدید را بدون این قطعه سوم در محل مد نظر قرار داد.

از چه چیز ساخته شده اند 

بسیاری از دندانپزشکان ایمپلنت های دندانی را که از تیتانیوم ساخته شده است، قرار می‌دهند. پزشکان می‌دانند که تیتانیوم تا چه حد دارای ویژگی های بی نظیر و با ارزش است زیرا تنها فلزی است که می‌تواند در بدن ادغام شود. در نتیجه ، بدن فکر خواهد کرد که ریشه جدید شما (میله تیتانیوم) ماده طبیعی است و همان سطح پایداری را برای آن فراهم می‌کند که استخوان فک به دندان طبیعی می‌انجامد. در همان زمان ، ایمپلنت برای ایجاد رابطه همزیستی تحریک را به استخوان فک می‌بخشد.

چه مدت دوام می‌آورند؟

ایمپلنت های دندانی سنتی که در مطب دندانپزشکی ما قرار می‌گیرد می‌تواند برای یک عمر دوام داشته باشد. ایمپلنت های دندانپزشکی سنتی از تیتانیوم ساخته شده اند ، ماده ای که با استخوان فک جوش می‌خورد تا ثبات و امنیت دندان جایگزین را فراهم کند. با مسواک زدن منظم ، نخ دندان و تمیز کردن دو ساله دندان ها می‌توانید دندانهای طبیعی و ایمپلنت های خود را در شرایط عالی نگه دارید. ایمپلنت های مینی وجود دارد که طول عمر بالایی دارند. با این وجود ، تحقیقات تکمیلی برای تعیین دقیق مدت ماندگاری آن‌ها ضروری خواهد بود. در این میان ، ما اطمینان داریم که ظاهر دندان جایگزین جدید خود را دوست خواهید داشت.

به چه دلایلی استفاده می شوند؟ 

هر دو روش می‌توانند برای جایگزینی دندانهای از دست رفته یا به عنوان لنگر پروتزهای مختلف مانند دندان های مصنوعی استفاده شوند. آن‌ها ظاهری طبیعی و بادوام دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر ، به مطب دندانپزشکی ما مراجعه کنید.

آیا دلایلی وجود دارد که ایمپلنت مینی دندان بهتر از ایمپلنت سنتی باشد؟ 

زمانی که استخوان فک افراد برای جوش خوردن و ادغام ایمپلنتی که می‌خواهد در دهان قرار بگیرد ناکافی و نا مناسب باشد، دندان پزشکان تمایل دارند از ایمپلنت های مینی استفاده نمایند. پزشکان همچنین مینی ایمپلنت را برای یک راه حل موقت یا سریع‌تر توصیه می‌کنند زیرا این روند سریع‌تر می‌تواند انجام شود.

آیا آن‌ها متفاوت به نظر می‌رسند؟ 

به هیچ وجه. پس از اتصال دندان جدید (تاج) ، یک مینی ایمپلنت دندان و ایمپلنت سنتی دندان دقیقاً یکسان خواهد بود. تفاوت بین این دو در اندازه پست فلزی است که در زیر لثه کاشته می‌شود. تاج خود با استفاده از تصور دهان و اندازه گیری هایی که از دندان های شما در مطب دندانپزشکی ما گرفته شده ساخته خواهد شد. به این ترتیب ، دندان جدید شما بدون توجه به اندازه کاشتی که دریافت کرده اید کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد و با دندانهای اطراف به صورت یک دست دیده می‌شود.

سوالات متداول


آیا امکان دارد عمل این کاشت ها با شکست مواجه شود؟ 

مانند تمام وسایل پزشکی ، اگرچه بسیار نادر است ، اما در واقع کاشت ایمپلنت می‌تواند موفقیت آمیز نباشد. نارسایی می‌تواند به دلیل عوامل بسیاری از جمله موارد بهداشتی ، شرایط استخوانی ، بهداشت دهان و دندان ضعیف و مصرف دخانیات باشد.

حفظ بهداشت دهان و دندان و همچنین مراجعه منظم به دندانپزشک می‌تواند از بروز خرابی جلوگیری کرده و طول عمر کاشت را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

در موارد نادری که یکی از این ایمپلنت ها از بین می رود ، به دلیل قطر کوچک و جنبه حداقل تهاجمی ، آن‌ها ثابت کرده اند که جایگزینی راحت تری دارند.

آیا این ایمپلنت ها گران هستند؟ 

هزینه های این روش به متغیرهای زیادی بستگی دارد و از یک مورد به مورد دیگر متفاوت است. این موضوعات به بهترین وجه با دندانپزشک شخص مورد بحث قرار می‌گیرد.

با توجه به جنبه کمتر تهاجمی بودن عمل و همچنین زمان نسبتاً کوتاه درمان در مقایسه با ایمپلنت های معمولی ، هزینه های مرتبط با این کاشت 30 تا 50 درصد مقرون به صرفه تر از روشهای مشابه با کاشتهای معمولی است.

روش ایمپلنت در ابعاد کوچک چقدر دردناک است؟

ایمپلنت در ابعاد کوچک معمولاً در قسمت جلوی فک ، ناحیه ای با اعصاب نسبتاً کمی قرار می‌گیرد و به خوبی به بیهوشی های مدرن دندان پاسخ می‌دهد.

در اکثر بیماران در طی عمل فشار کمی در فک احساس می‌شود اما درد واقعی کمی دارد. در بیشتر موارد ، احساس ناراحتی باید طی 20 ساعت پس از انجام عمل کاملاً فروکش کند.

آیا شکستگی ایمپلنت با ابعاد کوچک می‌تواند اتفاق بیافتد؟ 

این ایمپلنت ها از یک آلیاژ تیتانیوم ویژه ساخته شده است که دارای دو ویژگی عالی است. این ویژگی ها باعث می‌شود تا این ایمپلنت ها به یکی از قوی ترین فلزات تبدیل شود، که قادر به تحمل نیروهای عظیم موجود در فک بوده ، و زیست سازگار است ، به این معنی که خود را به خوبی با بدن انسان ادغام می‌کند.

به همین دلیل تیتانیوم ماده انتخابی برای بسیاری از انواع ایمپلنت های انسانی است.
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره