ایمپلنت کره ای : مزایا و مراحل کاشت بهترین نوع ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یک دندان جایگزین با تکنولوژی بالا است که کل ساختار دندان را تقلید می‌کند. “ریشه” تیتانیومی به طور محکم در استخوان وارد شده و برای حمایت از تاج ، پل یا پروتز دندان استفاده می‌شود. به نظر می‌رسد ، این ایمپلنت قرار داده شده مانند یک دندان واقعی عمل می‌کند و در صورت مراقبت صحیح می‌تواند برای یک عمر دوام داشته باشد.

دندانپزشکان صدها ایمپلنت مختلف از در بیماران مختلف قرار داده اند و با خوشحالی وقت خود را برای توضیح جزئیات روش و پاسخ به سوالات شما می‌گذرانند. بسیاری از دندانپزشکان به طور معمول از ایمپلنت های دندانی کره ای برای جایگزینی یک و یا چند دندان از دست رفته و افتاده استفاده می‌کنند.

فناوری کاشت دندان به دلیل مزایای آن نسبت به درمان های قبلی به مدرن ترین روش جایگزینی دندان تبدیل شده است. و با نوآوری های مدرن در دندانپزشکی ، اکثر بیماران می‌توانند از آن‌ها سود ببرند – حتی به کسانی که قبلاً گفته می‌شد نمی‌توانند. پزشکان یک مشاوره برای ایمپلنت دندان ارائه می‌دهند تا ببینند آیا روش ایمپلنت کره ای برای شما مناسب است یا خیر.

ایمپلنت های کره ای با توجه به قیمت مناسب و در دسترس بودن قطعات، برای جراحان و دندانپزشکان و کلینیک های دندانپزشکی محبوبیت بیشتری نسبت به محصولات سایر کشورها دارند.

چه کسانی برای ایمپلنت کره ای مناسب هستند؟


اگر یک یا چند دندان از دست رفته دارید ، یا دندانهای شکسته یا پوسیده دارید که درمان آن‌ها ممکن است فراتر از یک ترمیم ساده باشد ، معمولاً بهترین راه ممکن استفاده از ایمپلنت است. اگر از پروتز ، دندان مصنوعی جزئی یا بریج موجود در دهان خود ناراحت هستید ، می‌توانید از تکنیک ایمپلنت استفاده کنید.

در گذشته ، بیمارانی که استخوان کافی ندارند و یا شرایط و عادات سلامتی خاصی داشتند ، کاندیدای کاشت در نظر گرفته نمی‌شدند. پیشرفت در تشخیص و بازسازی استخوان باعث شده است تا بیشتر بیماران بتوانند از ایمپلنت استفاده کنند.

مشاوره در مورد ایمپلنت دندان


در مورد گزینه های مختلف دندان های از دست رفته و روش کاشت دندان با پزشک خود صحبت کنید.

  • مشورت با پزشک
  • در مورد گزینه های مختلف درمانی مطلع شوید
  • دریابید که آیا کاندیدای کاشت دندان هستید یا خیر
  • به تمام سوالات خود در مورد کاشت دندان پاسخ دهید
  • برنامه درمانی کتبی

ایمپلنت های کره ای مانند سایر محصولات جنس خوب و جنس نامناسب دارند که با متخصصان بهترین برند را براساس شرایط خاص شما توصیه خواهد شد.

مزایای بهترین نوع ایمپلنت دندان


ایمپلنت دندان مانند دندانهای طبیعی عمل می‌کنند

یکی از بزرگ‌ترین مزایای ایمپلنت کره ای این است که قدرت جویدن کامل را بازیابی می‌کند. بیشتر بیماران نمی‌توانند تفاوت بین دندان طبیعی خود و دندان کاشته شده را بیان کنند. آن‌ها می‌توانند با ایمپلنت خود به طور عادی غذا بخورند ، همچنین می‌توانند به طور عادی مسواک بزنند و از نخ دندان استفاده کنند.

ایمپلنت دندان می‌تواند برای یک عمر ماندگاری داشته باشد 

در حالی که یک پل دندانپزشکی فقط حدود 10 سال ممکن است ماندگاری داشته باشد، ایمپلنت دندان می‌تواند یک عمر دوام داشته باشد. ایمپلنت از تیتانیوم ساخته شده و با استخوان فک ادغام می‌شود. این فلز زیست سازگار است ، به این معنی که برای بدن غیر سمی است و از طرف بدن رد نمی‌شود. در کل ، این ایمپلنت یک دندان جایگزین قدرتمند و محکم است.

دندانهای ایمپلنت شده دندانهای مجاور را به صورت ثابت نگه می‌دارند 

شکافی که در اثر از دست دادن یک دندان در دهان ایجاد می‌شود، باعث می‌شود دندانهای مجاور به صورت کج به سمت شکاف حرکت کنند. این امر باعث می‌شود دندان های شما از حالت طبیعی و زیبای خود خارج شده و می‌تواند روی نیش ، توانایی جویدن و ظاهر شما تأثیر بگذارد. این امر می‌تواند باعث اختلال شود که بعداً تعویض دندان دشوار می‌شود. نیش دندانی بد همچنین می‌تواند منجر به بروز مشکل در TMJ (مفصل گیجگاهی فکی) شود و ممکن است منجر به درد این مفصل و سردرد شود.

ایمپلنت دندان مانع از تحلیل استخوان می‌شود 

تحلیل استخوان در فك زمانی اتفاق می‌افتد كه هیچ ریشه دندانی (یا ایمپلنت) برای تحریک استخوان فك وجود ندارد.

در جایی که دندان وجود ندارد ، استخوان فک در فضای خالی به دلیل عدم تحریک دچار تحلیل می‌شود. اگر در سال اول در محلی که دندان شما افتاده است، ایمپلنت دندانی قرار نگیرد ، آن قسمت از استخوان 25٪ از حجم خود را از دست می‌دهد ، و از بین رفتن استخوان با گذشت سال‌ها ادامه می‌یابد.

پروتزها حتی می‌توانند ریزش و تحلیل استخوان را تسریع كنند ، زیرا اغلب شل می‌شوند ، و سپس در مقابل ریج استخوانی مالیده می‌شوند و به تدریج آن را از بین می‌برند. از آنجا که یک ایمپلنت جایگزین ریشه و همچنین دندان می‌شود و جویدن دوباره به حالت طبیعی باز می‌گردد ، تحریک لازم برای رشد طبیعی استخوان را فراهم می‌کند.

ایمپلنت های دندانی می‌توانند به شما در حفظ لثه ها از بیماری کمک کنند 

شکاف دندانی ناشی از افتادن دندان می‌تواند به عنوان دام برای مواد غذایی و باکتری ها عمل کند و منجر به بیماری لثه شود.

ایمپلنت های دندانی می‌توانند از افتادگی صورت و پیری زودرس جلوگیری کنند

 

افتادگی صورت می‌تواند یک اثر ناخواسته از تحلیل استخوان به دلیل از دست رفتن دندان باشد. در اینجاست که قسمت پایین صورت شروع به فرو رفتن می‌کند و به تدریج فاصله بین نوک بینی و چانه بسته تر می‌شود. این تغییرات می‌تواند شامل چین و چروک های اضافی اطراف دهان ، نازک شدن لب ها و لبه های برجسته تر در چانه شود و باعث می‌شود فرد نسبت به سن واقعی خود پیرتر به نظر برسد.

هنگامی که ریشه های دندان بدون جایگزین باقی بمانند ، مانند دندانهای معمولی ، با خراب شدن توده استخوان ، صورت می‌تواند شروع به ایجاد حالت افتادگی کند. ایمپلنت دندان می‌تواند از بروز این امر جلوگیری کند.

انواع روش های کاشت دندان


کاشت دندان به انواع روش‌های ترمیم دندان اشاره دارد. با این حال ، این به این معنی نیست که می‌توان روش کاشت دندان را تعریف کرد. اگرچه مراحل مختلف می‌تواند متفاوت باشد ، همه آن‌ها از همان روش نصب پست های تیتانیوم در استخوان فک و سپس قرار دادن دندان جایگزین پیروی می‌کنند. هزینه کاشت دندان برای انواع مختلف روشها متفاوت است ، اما با توجه به اینکه این روش متناسب با نیاز شما خواهد بود ، هزینه آن ارزش آن را دارد. دلیل وجود انواع مختلف روش‌های کاشت دندان ساده است – دهان همه افراد یکسان و شبیه به هم نیست. و آنچه برای یک نفر کار می‌کند ممکن است برای دیگری کار نکند. براساس هر موقعیتی ، یک دندانپزشک ممکن است برای برطرف کردن نیازهای شما اقدام به اصلاح روش کند و یک عمل جراحی موفق انجام دهد.

روش‌های کاشت دندان عبارتند از:

کاشت دندان منفرد 

کاشت دندان منفرد به روش اساسی کاشت دندان برای جایگزینی یک دندان اطلاق می‌شود. این روش از یک ایمپلنت، اباتمنت و تاج استفاده می‌کند.

پل دندان موقت

در این روش از میکرو ایمپلنت ها و پل های بسیار ریز که در حالی که ایمپلنت های دائمی در حال بهبودی هستند، استفاده می‌شود. پس از بهبودی ایمپلنت های دائمی ، میکرو ایمپلنت ها و پل ها برداشته می‌شوند تا مراحل با ایمپلنت های دائمی انجام شود. پل دندان موقت به شما کمک می‌کند تا بیمار لبخند کاملی داشته باشد و دهان شما در حین انجام ایمپلنت دائمی عملکرد طبیعی خود را داشته باشد.

ایمپلنت های متعدد دندان 

این روش به استفاده از چندین ایمپلنت استاندارد برای آن دسته از افرادی که چندین دندان از دست داده اند اشاره دارد. این روش بسته به تعداد دندانهای مفقود شده بیمار ، می‌تواند بسیار متفاوت باشد. همه در 4 ، همه در 6 ، و پروتزهای پشتیبانی شده از ایمپلنت ، همه اشکال ترمیم دندان های متعدد هستند. هنگام تعویض چندین دندان ، به طور معمول از ایمپلنت های کمتری برای پشتیبانی از بسیاری از دندان ها استفاده می‌شود. به عنوان مثال ، برای جایگزینی کل ردیف بالای دندانهای بیمار ، 4 یا 6 ایمپلنت ممکن است برای پشتیبانی از همه آن‌ها کافی باشد. به طور مشابه ، سه دندان از دست رفته توسط دو ایمپلنت قابل پشتیبانی هستند. ایمپلنت دندان در هنگام جایگزینی چند دندان معمولاً بیشتر است ، اما قطعاً مفیدترین و با ارزش ترین گزینه است.

پل های ثابت و یا قابل جابجایی 

همانند پروتزهای پشتیبانی شده در کایمپلنت ، این فرایند به استفاده از کاشت ایمپلنت های مورد استفاده برای پشتیبانی از پل های مصنوعی دندانی اطلاق می‌شود. این پل ها از روی کاشت قابل جدا شدن هستند و برخلاف پل های بدون استفاده از کاشت ، پل های پشتیبانی شده توسط ایمپلنت ها باعث تحلیل استخوان و تضعیف دندان ها نمی‌شوند. اگرچه هزینه کاشت دندان برای این فرآیند کمتر از روش دائمی کاشت دندان است ، اما این تفاوت هزینه قابل توجه نیست.

لنگرگاه (ارتودنسی)

این امر به استفاده از ایمپلنت ها (استاندارد یا میکرو) در ارتودنسی برای کمک به حرکت دندان برای دستیابی سریع تر به نتایج حاصل از بریس ها اشاره دارد. از آنجا که ایمپلنت ها به معنای واقعی کلمه به استخوان فک وصل می‌شوند ، یک لنگر قوی و پایدار ایجاد می‌کنند تا دندان ها بتوانند سریع‌تر و نرم تر حرکت کنند.

قیمت ایمپلنت دندان کره ای چقدر است؟


با توجه به وضعیت دهان خود ، ممکن است ایمپلنت های دندانی استاندارد و دائمی بهترین گزینه برای شما نباشند و این خوب است زیرا گزینه های دیگری نیز موجود است. این که آیا هزینه ایمپلنت های دندانی براساس آنچه که دندانپزشکان برای شما مناسب می‌دانند ، کاهش یا افزایش می‌یابد ، به یاد داشته باشید که امروز انجام هزینه بیشتر شما را از هزینه های بیشتر در آینده (همچنین جلوگیری از عوارض و دردهای دندان) باز می دارد.

ایمپلنت دندان در مقابل دندان مصنوعی


دندان های پایدار با قدرت جویدن خوب! پروتزهای پشتیبانی شده با ایمپلنت نسبت به پروتزهای معمولی ، پایداری و قدرت جویدن بیشتری دارند.

ایمپلنت های دندان در مقایسه با پروتز دندان یک تجربه بسیار برتر را ارائه می‌دهد. حتی دندانهای مصنوعی که در ابتدا به خوبی در دهان بیمار قرار می‌گیرند ، به دلیل افزایش تحلیل استخوان ، بعد از مدتی شروع به لغزش و ناراحتی می‌کنند.

نگه داشتن هرگونه دندان به طور مداوم به دلیل پایدار بودن بر روی پشته های استخوانی که روی دندان چسبیده قرار دارند، ثابت است. ناامید کننده ترین وجه دندان ها و ناسالم ترین آن‌ها ، توانایی ضعیف جویدن آنهاست. بسیاری مجبورند رژیم های غذایی خود را محدود کنند زیرا قادر به جویدن غذاهای خاص با پروتزهای خود نیستند.

اگر در مورد تصمیم گیری در مورد پروتزهای سنتی یا  پروتزهای پشتیبانی شده با ایمپلنت در شک و تردید هستید ، در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

دندان ها اغلب با استفاده از چسب دندان باید در دهان نگه داشته شوند. این امر در بعضی اوقات به چسب های مجدد بعد از غذا نیاز دارد.  پروتزهای پشتیبانی شده با ایمپلنت نیازی به چسب ندارند.

پروتز های دندانی برای تمیز کردن دندان ها باید از دندان خارج شود. به استثنای  پروتزهای پشتیبانی شده با ایمپلنت، که می‌توان از ترمیم ایمپلنت شما با مسواک زدن و نخ دندان مراقبت کرد.

پروتزها سقف دهان را پوشانده است. با کاشت ایمپلنت ، چیزی برای پوشاندن سقف دهان وجود ندارد تا احساس طعم غذا شما یا سایر فعالیت‌های عادی تداخل پیدا کند. پروتزهای پشتیبانی شده با ایمپلنت نیز می‌توانند بدون کام ساخته شوند.

پروتزها هنگام غذا خوردن یا صحبت کردن از بین می روند. ایمپلنت ها و پروتزهای پشتیبانی شده از ایمپلنت به صورت ایمن در استخوان لنگر شده اند و از جای خود جا به جا نمی‌شوند.

جویدن با پروتزها کار سختی است و شما نمی‌توانید مقدار زیادی از غذای مورد علاقه یا غذای معمول خود را بخورید. در حین جویدن ، پروتزها می‌توانند حرکت کنند ، که آزار دهنده است ، و همچنین جویدن را دشوار می‌کند! در حقیقت ، پروتزها معمولاً تنها 10٪ یا کمتر از قدرت جویدن کامل هستند. کاشت دندان از قدرت جویدن کامل برخوردار است و پل ها یا پروتز های دارای پشتیبانی ایمپلنت نیز قدرت جویدن را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهند.

پروتز ممکن است هنگام غذا خوردن ایجاد صدا کند. با وجود ایمپلنت یا پروتزهای پشتیبانی شده از ایمپلنت، صدای کلیک آزاردهنده وجود ندارد.

پروتزها تحریک لازم برای جلوگیری از تحلیل استخوان را ارائه نمی‌دهند. برای نگه داشتن حجم استخوان ، فک نیاز به تحریک جویدن با فشار زیاد دارد. ایمپلنت ها اطمینان حاصل می‌کنند که هیچ گونه استخوان فک از بین نمی رود.

دندان های پایدار با قدرت جویدن خوب! پروتزهای پشتیبانی شده با ایمپلنت نسبت به پروتزهای معمولی ، پایداری و قدرت جویدن بیشتری دارند.

ایمپلنت های دندان در مقایسه با پروتز دندان یک تجربه بسیار برتر را ارائه می‌دهد. حتی دندانهای مصنوعی که در ابتدا به خوبی در دهان بیمار قرار می‌گیرند ، به دلیل افزایش تحلیل استخوان ، بعد از مدتی شروع به لغزش و ناراحتی می‌کنند.

نگه داشتن هرگونه دندان به طور مداوم به دلیل پایدار بودن بر روی پشته های استخوانی که روی دندان چسبیده قرار دارند، ثابت است. ناامید کننده ترین وجه دندان ها و ناسالم ترین آن‌ها ، توانایی ضعیف جویدن آنهاست. بسیاری مجبورند رژیم های غذایی خود را محدود کنند زیرا قادر به جویدن غذاهای خاص با پروتزهای خود نیستند.

اگر در مورد تصمیم گیری در مورد پروتزهای سنتی یا  پروتزهای پشتیبانی شده با ایمپلنت در شک و تردید هستید ، در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

دندان ها اغلب با استفاده از چسب دندان باید در دهان نگه داشته شوند. این امر در بعضی اوقات به چسب های مجدد بعد از غذا نیاز دارد.  پروتزهای پشتیبانی شده با ایمپلنت نیازی به چسب ندارند.

پروتز های دندانی برای تمیز کردن دندان ها باید از دندان خارج شود. به استثنای  پروتزهای پشتیبانی شده با ایمپلنت، که می‌توان از ترمیم ایمپلنت شما با مسواک زدن و نخ دندان مراقبت کرد.

پروتزها سقف دهان را پوشانده است. با کاشت ایمپلنت ، چیزی برای پوشاندن سقف دهان وجود ندارد تا احساس طعم غذا شما یا سایر فعالیت‌های عادی تداخل پیدا کند. پروتزهای پشتیبانی شده با ایمپلنت نیز می‌توانند بدون کام ساخته شوند.

پروتزها هنگام غذا خوردن یا صحبت کردن از بین می روند. ایمپلنت ها و پروتزهای پشتیبانی شده از ایمپلنت به صورت ایمن در استخوان لنگر شده اند و از جای خود جا به جا نمی‌شوند.

جویدن با پروتزها کار سختی است و شما نمی‌توانید مقدار زیادی از غذای مورد علاقه یا غذای معمول خود را بخورید. در حین جویدن ، پروتزها می‌توانند حرکت کنند ، که آزار دهنده است ، و همچنین جویدن را دشوار می‌کند! در حقیقت ، پروتزها معمولاً تنها 10٪ یا کمتر از قدرت جویدن کامل هستند. کاشت دندان از قدرت جویدن کامل برخوردار است و پل ها یا پروتز های دارای پشتیبانی ایمپلنت نیز قدرت جویدن را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهند.

پروتز ممکن است هنگام غذا خوردن ایجاد صدا کند. با وجود ایمپلنت یا پروتزهای پشتیبانی شده از ایمپلنت، صدای کلیک آزاردهنده وجود ندارد.

پروتزها تحریک لازم برای جلوگیری از تحلیل استخوان را ارائه نمی‌دهند. برای نگه داشتن حجم استخوان ، فک نیاز به تحریک جویدن با فشار زیاد دارد. ایمپلنت ها اطمینان حاصل می‌کنند که هیچ گونه استخوان فک از بین نمی رود.

از دست رفتن پیشرونده استخوان در نتیجه پوشیدن پروتز می‌تواند باعث تحلیل استخوان صورت شود. با گذشت سال‌ها ، از دست دادن استخوان می‌تواند باعث تحلیل قسمت سوم صورت شما شود ، که باعث ایجاد چین و چروک های بیش از حد ، ایجاد لکه های پوستی و افتادگی پوست ، نازک شدن لب ها و ظاهری پیر و غیر قابل قبول می‌شود. این روش می‌تواند زیبایی ظاهر فرد را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. ایمپلنت ها از تحلیل استخوان جلوگیری می‌کنند.

ایمپلنت دندان در مقایسه با پل های دندانپزشکی


یک ایمپلنت کره ای جایگزینی مناسب تر و طبیعی تر از یک پل دندانپزشکی است. یک پل برای پشتیبانی نیاز به تغییر دندان های مجاور دارد.

یک پل شامل یک دندان کاذب (یا دندان) است که توسط دندانهای مجاور که قفل شده اند ، پشتیبانی می‌شود. برای جایگزینی یک یا دو دندان از دست رفته استفاده می‌شود.

یک پل نیاز به دو دندان معمولاً سالم دارد که یک روش ایده آل برای جایگزینی دندان از دست رفته در مقایسه با ایمپلنت دندان نیست. در مقایسه با ایمپلنت دندانی ، این پل ها دارای طول عمر کوتاه ، پنج تا ده سال هستند که می‌تواند یک عمر کامل داشته باشد. بنابراین در حالی که در ابتدا گاهی اوقات یک پل می‌تواند اقتصادی تر باشد ، در طولانی مدت ایمپلنت دندان می‌تواند هزینه کمتری برای شما داشته باشد.

فهرست مطالب
اسکرول به بالا
تماس با کلینیک