دکتر علیرضا میرزائی دندانپزشک

دکتر علیرضا میرزائی متولد 19 خرداد 1356 در خیابان آذربایجان تهران به دنیا آمد. در سال 1374 از دبیرستان البرز فارغ التحصیل شد و در سال 1381 از دانشگاه آزاد اسلامی در رشته دکترای دندانپزشکی فارغ التحصیل شد. در سال 1394 در رشته تخصصی لیزر در دندانپزشکی از دانشگاه RWTH آخن آلمان با نمره عالی فارغ التحصیل شد و در این 19 سال سابقه دندانپزشکی، مدیریت کلینیک‌های مختلف مانند کلینیک وزارت علوم، دانشگاه تهران، دادگستری را بر عهده داشت.

دکتر علیرضا میرزائی مشاور عالی بخش لیزر دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران می باشد. در سال 2018 به عنوان اولین ایرانی مدیر یکی از پنل‌های کنگره بین‌المللی لیزر در آخن آلمان انتخاب شد. در طی 6 سال بیش از 1000 دندانپزشک تحت آموزش ایشان، مهارت و دانش لازم برای کار با لیزر و درمان بیماران با این وسیله جادویی را به دست آورده‌اند. در بیش از 15 پایان نامه دکترای دندانپزشکی و تخصصی دندانپزشکی به عنوان استاد مشاور در خدمت آموزش کشور عزیز ایران بوده‌اند.

دکتر علیرضا میرزائی به عنوان اولین ایرانی مدرس رسمی کمپانی سیرونا در ایران است.

جناب آقای دکتر، چرا به دندانپزشکی علاقه‌مند شدید؟

دندانپزشکی! من تا ۱۰ سالگی به شدت از دندانپزشکی وحشت داشتم. هنوز چهره عصبانی دندانپزشکی که در ۷ سالگی دندان دائمی مرا به اشتباه کشید را به خوبی به خاطر دارم. ولی به خودم قول دادم دندانپزشک شوم و با بیمارانم مهربان باشم، شاید بیمارانم دیگر خاطره‌ی بدی از دندانپزشکی در خاطر نداشته باشند.

جناب آقای دکتر در حال حاضر کجا مشغول به کار هستید؟

در حال حاضر مشاور عالی بخش لیزر دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران هستم و با همکاری دوست عزیزم آقای دکتر یگانه در حال به روز رسانی و تجهیز بخش لیزر کلینیک آقای دکتر یگانه هستم.

در حوزه دندانپزشکی چه برنامه ای برای توسعه کارتان دارید؟

در حال حاضر تمام فکر و ‌ذکر من اتمام دوره PhD لیزر در دانشگاه آخن آلمان است، یعنی بالاترین درجه‌ای که یک دندانپزشک در لیزر می‌تواند داشته باشه.

غیر از دندانپزشکی چه فعالیت‌های دیگری دارید؟

من شدیدا عاشق فوتبال هستم و تا ۱۸ سالگی به صورت حرفه ای بازی میکردم. متاسفانه به دلیل درگیری دانشگاه مجبور به کنار گذاشتن کفش‌های فوتبالم شدم. در حال حاضر شدیدا پیگیر امور تیم محبوبم استقلال هستم که بخشی از زندگی من است.

سوارکاری علاقه‌مندی دیگر زندگی من  است و در کنار همه این‌ها، تدریس و تدریس و تدریس  جزء جدایی ناپذیر زندگی من است.

یک خاطره ماندگار از مراجعه کنندگان دندانپزشکی را برای ما بازگو کنید.

تمام 19 سال سابقه کاری من سرشار از خاطرات تلخ و شیرین است، ولی هر وقت بیماری درمان می‌شود و دردی تسکین پیدا می‌کند، بهترین خاطره برای من رقم می‌خورد.

آیا از همکاران، صنف، دولت یا هر بخشی که فکر می‌کنید نیاز به بهبود دارد، انتقاد و یا پیشنهاد دارید؟

اشکالات اساسی در زیر ساخت‌های درمان کشور وجود دارد که بخشی از آن دنداپزشکی هست. متاسفانه صنعت بیمه در دندانپزشکی هیچ نقشی ندارد و این باعث شده است هزینه‌ی دندانپزشکی برای بیماران طاقت فرسا باشد.

از آقای دکتر علیرضا میرزائی خواستیم در خصوص بزرگترین مشکل در زمینه دندانپزشکی در کشور برای ما صحبت کنند. ایشان به این صورت پاسخ ما را دادند:

متاسفانه نحوه ارتباط مالی دندانپزشک و بیمار به دلیل عدم پوشش بیمه‌ها در بسیاری از موارد دچار چالش می‌شود و این بزرگ‌ترین مشکل ما دندانپزشکان در ایران است.

در آشنایی با دکتر علیرضا میرزائی باید گفت که ایشان از جمله دندانپزشکان برجسته کشور هستند که با اخلاق خوب و تعهد بسیار بالا در خصوص کار، خدماتی با کیفیت بسیار بالا و بر اساس متد روز دنیا در مطب خود ارائه می‌دهند که امروزه تعداد چنین دندانپزشکانی در کشور بسیار کم می‌باشد.

اگر به دنبال یک کلینیک دندانپزشکی با دندانپزشکی متعهد و مواد باکیفیت می‌گردید، کلینیک تخصصی و‌ مدرن دکتر یگانه می‌تواند بهترین گزینه باشد.
مقالات مرتبط