مزایای لمینت ایمکس (eMax): ماندگاری بالا و ظاهر طبیعی

مزایای لمینت ایمکس (eMax) ماندگاری بالا و ظاهر طبیعی

ونیرها به اصلاح لایه های نازک مواد رنگی دندان هستند که به سطح جلوی دندان‌های تغییر رنگ داده یا آسیب دیده متصل شده‌اند تا این مشکلات را برطرف نمایند. ونیرهای پرسلن ایمکس (eMax ) یکی از رایج‌ترین انواع روکش‌ها هستند که برای بیماران توصیه می‌شود. آن‌ها زیبایی خارق العاده و مناسبی را ارائه می‌دهند که درخشش طبیعی و شفافیت لبخند را به دندان‌های شما می‌بخشد.

ونیرهای پرسلن ایمکس از سرامیک شیشه ای لیتیوم دی سیلیکات ساخته شده‌اند که به دلیل زیبایی و مقاومت عالی حتی در مواقع برش های بسیار نازک نیز کاربرد زیادی دارند. خواصی مثل شفافیت، درخشندگی و انتشار نور در سرامیک شیشه ای به طرز ماهرانه ای برای تکثیر ساختار دندان طبیعی شما تنظیم می‌شوند ، بنابراین ترمیم انجام گرفته بر روی دندان غیر قابل تشخیص و شناسایی می‌باشد.

چگونه ونیرهای دندانپزشکی می‌توانند ظاهر لبخند شما را بهبود بخشند


ونیرهای دندانی به عنوان یک راهکار همه جانبه به منظور پوشش نقص‌های مختلف در لبخند شناخته می‌شوند. ظاهر نازک و شفاف آنها بسیار به دندان‌های طبیعی شباهت دارد. این ونیرها علاوه بر بهبود ظاهر لبخند، می‌توانند نقص‌هایی از قبیل شکستگی، کوتاهی یا ناهمواری دندان‌های جلو را به طور موثر پوشش دهند. فرآیند نصب ونیرها سریع بوده و معمولاً تنها به دو جلسه درمانی نیاز دارد تا نقص‌های دندانی را بهبود بخشد و لبخند شما را زیباتر کند.

انواع لمینت


روکش‌های پرسلن از سرامیک های چینی ساخته شده است ، اما نوع کلی آن به آرایش چینی و نحوه تهیه آن‌ها بستگی دارد. در اصل دو نوع روکش پرسلن وجود دارد. روکش پرسلن فلدسپاتی و روکش پرسلن پرس شده.

روکش سرامیکی فشرده یا پرس شده

تفاوت بین روکش‌های سرامیکی فشرده شده مانند ونیرهای ایمکس در این است که آن‌ها در ابتدا از موم ساخته می‌شوند سپس پرداخت و اصلاح می‌شوند تا مطابق با کانتورها و سایه و ساختار دندان بیمار باشد. قبل از تولید مجموعه نهایی ونیر های ایمکس، بیماران در طراحی روکش‌ها مشارکت می‌کنند تا از لبخند جدید خود کاملاً خوشحال شوند.

روکش‌های پرسلن فلدسپاتی

در مقابل ، روکش‌های پرسلن فلدسپاتی با استفاده از لایه‌های چینی سرامیکی ساخته می‌شوند ، که بعد ها در دماهای بالا پرداخت می‌شوند. به دلیل اثر لایه بندی ، این روکش‌ها معمولاً ضخیم تر از ونیرهای ایمکس هستند و به اندازه ونیرهای سرامیکی فشرده قوی و بادوام نیستند.

روکش پرسلن فلدسپاتی برای کمک به پیوند روکش و دندان به مقداری آماده سازی دندان قبلی نیاز دارد. روکش پرسلن فلدسپاتی مانند Mac ونیرهای ماک (Mac Veneers) و  ونیرهای ایمکس منجر به افزایش کیفیت لبخند می‌شوند که در آن بیماران مفتخر به نشان دادن دندان‌های سفید خود هستند.

ونیرهای پرسلن ایمکس چگونه به دندان‌ها متصل می‌شوند


افراد بزرگ سال با دندان‌های کج، نامرتب، یا زرد و تراشیده ممکن است از روکش پرسلن ایمکس برای بهبود ظاهر دندان‌ها و طرح لبخند خود استفاده کنند. در اولین جلسه، دندان‌پزشک اطلاعات مربوط به دندان‌های نیش، ساختار دندان، و ویژگی‌های صورت را ارزیابی کرده و تصمیم می‌گیرد که آیا روکش پرسلن ایمکس برای شما مناسب است یا خیر. سپس، روکش‌های پرسلن ایمکس به‌صورت سفارشی برای دندان‌های شما طراحی می‌شوند، و شما فرصت دارید “لبخند جدیدتان را امتحان کنید” تا ببینید چگونه این روکش‌ها پس از نصب تاثیر خواهند گذاشت.

در این مرحله شما می‌توانید سایه ، اندازه یا شکل دندان خود را تغییر دهید تا لبخند خود را تغییر به شکل دلخواه خود تغییر دهید. اگر دندان‌های شما به طور مساوی چیده نشده باشد ، پزشک ممکن است از لایه‌های متعدد ونیر برای دندان‌های کاملا لکه دار استفاده کند تا جلوه ای یکنواخت ایجاد کند.هنگامی که شما از لبخند جدید خود راضی هستید ، این طرح به آزمایشگاه داخلی ما ارسال می‌شود تا ونیر ایمکس شما آماده شود. در طی 1-2 هفته ، شما به مطب دندان پزشکی باز می‌گردید تا ونیر ها با استفاده از سیمان رزین دندانی به دندان‌های شما متصل شوند.

مزایای ونیرهای پرسلن ایمکس


مزایای ونیرهای پرسلن ایمکس

ونیرها به طور معمول روی شش تا ده دندان قابل مشاهده در لبخند شما قرار می‌گیرند. برخی از دلایل انتخاب روکش‌های پرسلن ایمکس نسبت به انواع دیگر روکش‌ها عبارت‌اند از:

  • امکان مطابقت با رنگ روکش پرسلن ایمکس با دندان‌های موجود برای یکپارچه سازی و یکنواخت کردن طرح لبخند به ظاهر طبیعی – می‌توانید سایه و رنگی دقیق از روکش‌های پرسلن ایمکس را برای بهبود رنگ یک یا چند دندان لکه دار و تغییر رنگ داده ، معمولاً در فک فوقانی انتخاب کنید. این روکش‌ها لبخند مورد نظر را به شما هدیه می‌کند.
  • حداقل نیاز به برداشتن دندان – قرار دادن انواع ونیرها ما را ملزم می‌کند که مقداری از مینای دندان را صاف کنیم تا فضایی برای پیوند ایجاد شود. اما از آنجا که روکش ایمکس به طور قابل توجهی قوی تر و سفت تر از سایر روکش‌های چینی است ، مینای دندان بسیار کمی تراش داده می‌شود. این بدان معناست که شما در حین آماده سازی دندان کمی ناراحت خواهید بود.
  • حفظ یکپارچگی دندان‌های شما – بر اساس نکته قبلی ، این بدان معناست که می‌توانید بیشتر ساختار دندان خود را حفظ کنید و دندان طبیعی شما ضعیف نمی‌شود. علاوه بر این ، پیوند با روکش‌های ایمکس، به طور قابل توجهی استحکام دندان‌ها را بهبود می‌بخشد.
  • اندازه دندان‌های خود را تنظیم کنید – بسته به نیازهای منحصر به فرد خود می‌توانید تغییرات ظریف و متوسطی را روی دندان‌های خود ایجاد کنید. روکش ایمکس به ضخامت‌های بین 0.3mm و 0.5 mm وجود دارند، در حالی که روکش‌های چینی معمولی دارای حداقل ضخامت 0.5 میلی متر هستند. ونیرهای ایمکس باعث انعطاف پذیری بیشتری می‌شوند.
  • افزایش دوام – روکش‌های چینی سنتی به دلیل ضخامتی که دارند مستعد ترک و خراش برداشتن هستند. روکش ایمکس سخت تر و نازک تر است و دوام بالاتری را ارائه می‌دهد.اگر کاندیدای مناسبی برای روکش‌ها باشید ، روکش پرسلن ایمکس زیبایی و ظاهری طبیعی به شما می‌بخشد و طولانی‌ترین ماندگاری ترمیم زیبایی دندان پزشکی موجود را به همراه دارد.

تفاوت لمینت ایمکس و زیرکونیوم


تفاوت لمینت ایمکس و زیرکونیوم

از بین ونیرهای ایمکس و ونیرهای زیرکونیا کدام گزینه بهتری است؟

همه چیزهایی که شما باید در مورد این روکش های دندانی برای ترمیم لبخند خود بدانید در ادامه مطالب ذکر شده است.

یکی از بهترین گزینه ها برای بهبود کیفیت و ظاهر لبخند در نظر گرفتن روکش های دندان است. روکش های دندان در بازگرداندن ساختار و ظاهر طبیعی دندان شکسته و مشکل دار موثر هستند و به شما لبخند زیبایی را عطا می کنند. آنها به شما کمک می کنند لبخند رویایی خود را بدست آورید زیرا آنها به طور خاص و به دلخواه شما تنظیم می شوند.

دو نوع رایج از روکش های دندانی ونیرهای ایمکس و ونیرهای زیرکونیا هستند.

گزینه های محبوب برای ونیرهای دندانی زیرکونیا و ایمکس هستند. هر یک از این روکش ها ویژگی ها ، ظاهر و فواید بی نظیری دارند. بیایید به ویژگی های هر یک نگاه کنیم.

ونیرهای ایمکس

ونیرهای ایمکسهمچنین با نام لیتیوم سیلیکات شناخته می شوند و دارای ویژگی های متمایزی هستند که باعث می شود در دندانپزشکی ترمیمی بسیار مؤثر و مفید باشند. این ونیرها برای ساخت تاجهای کامل برای ترمیم دندانهای شکسته یا آسیب دیده استفاده می شود.

ونیرهای ایمکس از نظر ظاهری شفاف هستند – کیفیتی که به آنها این امکان را می دهد تا ظاهر طبیعی تری به دندان های شما ارائه دهند.

ونیرهای زیرکونیا

ونیرهای زیرکونیا، نوعی مواد سرامیکی هستند که به عنوان اکسید زیرکونیا شناخته می‌شوند. این مواد به‌عنوان یک گزینه بسیار مؤثر برای ساخت تاج‌های کامل یا جزئی به منظور ترمیم دندان‌های آسیب‌دیده مورد استفاده قرار می‌گیرند. روکش‌های زیرکونیا در سایه‌های مختلف تولید می‌شوند و این امکان را به شما می‌دهند که نوع سایه‌هایی را انتخاب کنید که بهترین‌طور با رنگ دندان‌های موجود شما هماهنگ باشد.

روکش های زیرکونیا به گونه ای طراحی شده اند که به دندان های شما ظاهری طبیعی می بخشند تا بتوانید با اطمینان بیشتری احساس لبخند بزنید.اگرچه سایه روکش های زیرکونیا به مرور زمان از بین می رود ، شایان ذکر است که این ماده از مقاومت بی نظیری برخوردار است و می تواند مدت زیادی دوام داشته باشد. یک روکش چینی به طور معمول با زیرکونیا ترکیب می شود تا از دوام و جذابیت بیشتری برخوردار شود.

کدام یک از ونیرهای ایمکس یا ونیرهای زیرکونیا را باید انتخاب کنیم

انتخاب بین این دو روکش بستگی به ترجیحات شما و محل قرارگیری دندان در دهان شما دارد.از نظر قدرت ، هر دو روکش ایمکس و روکش زیرکونیا از دوام بالایی برخوردار هستند. با این حال ، زیرکونیا از ایمکس قوی تر است. زیرکونیا گزینه بهتری برای ترمیم دندان تیره تر است که در زیر آن قرار دارد زیرا اجازه ورود نور زیادی را نمی دهد.

باز هم ، ونیر ایمکس انتقال نور و شفافیت بهتری دارد ، و آن را برای کسانی که نسبت به زیبایی دندان های خود حساس تر هستند ، جذاب تر می کند. ونیرهای ایمکس شفافیت بیشتری را به دندان شما نشان می دهد و به دندان های شما زیبایی بیشتری می بخشد. آنها با اطمینان از اینکه هیچ کس متوجه استفاده شما از روکش نمی شود، گزینه ای ایده آل برای شما می توانند باشند.

فهرست مطالب
اسکرول به بالا
تماس با کلینیک