بهترین جراح ایمپلنت در شمال تهران: مزایا،کاربرد و نحوه ایمپلنت

بهترین جراح ایمپلنت در شمال تهران

ایمپلنت دندان به روشی گفته می‌شود که در آن ریشه دندان با قطعات فلزی پیچ مانندی جایگزین میشود. این قطعات فلزی در محل دندان‌های آسیب دیده و یا جاهای خالی دندان‌ها نصب و جایگزین می‌شوند. این جایگزین‌های مصنوعی دندان مانند دندان‌های واقعی عمل می‌کنند و بسیار شبیه آنها هستند. جراحی ایمپلنت‌های دندانی می تواند گزینه مناسبی برای دندان‌های مصنوعی یا پل‌های دندان مصنوعی که به خوبی عمل نمی‌کنند باشد. و همین طور گزینه مناسبی است برای شرایطی که در آن ریشه دندان‌های طبیعی امکان جایگزینی با دندان‌های مصنوعی یا پل‌های دندان مصنوعی را نمی‌دهند. بعد از نصب ایمپلنت، استخوان‌های اطرافش به تدریج با آن  جوش می خورند و آن را محکم تر در جای خود نگه می‌دارند. دندان مصنوعی(روکش دندان یا دندان مصنوعی) است که سپس در قسمت بالای ایمپلنت (اباتمنت‌ها) قرار میگیرد، وظاهری طبیعی به لبخند شما می‌دهد. اینکه جراحی ایمپلنت شما چگونه انجام میشود به شرایط استخوان فک شما و نوع ایمپلنتی که جراح برایتان انجام می‌دهد بستگی دارد. جراحی ایمپلنت دندان ممکن است شامل چندین روش باشد. مهم‌ترین مزیت ایمپلنت‌ها این است که تکیه گاه محکمی برای دندان‌های جدیدتان هستند. پروسه‌ای که نیاز دارد استخوان‌ها محکم به اطراف ایمپلنت جوش بخورد به این دلیل که جوش خوردن استخوان‌ها با ایمپلنت نیاز به زمان دارد این فرآیند چندین ماه طول می‌کشد.

در صورت هر داشتن هرگونه نگرانی و یا سوال، حتما آن را با جراح ایمپلنت در میان بگذارید. بهترین متخصصین ایمپلنت ما در کلینیک دندانپزشکی تهران شما را نسبت به انجام کاشت دندان مطلع کرده و اطلاعات کافی را در اختیار مراجعه کنندگان خود قرار میدهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت در کلینیک دندانپزشکی تهران با شماره تلفن‌های 02144155090 – 02122392365  تماس حاصل فرمایید.

 کاشت دندان توسط بهترین جراح ایمپلنت در شمال تهران


کاشت دندان توسط بهترین جراح ایمپلنت در شمال تهران

ایمپلنت دندان با عمل جراحی در استخوان فک شما قرار می گیرد و مانند ریشه‌های واقعی دندان‌هایی که از دست دادیم عمل می‌کنند زیرا تیتانیومی که در ایمپلنت‌ها استفاده می‌شود با استخوان فک جوش میخورد، ایمپلنت‌ها در دهان شما حرکت نمیکند و سر و صدایی را ایجاد نمی‌کند و یا اینکه به استخوان‌های شما آسیب نمی رسانند، این‌ها مشکلاتی هستند که ممکن است پل‌های ثابت دندانی یا دندان‌های مصنوعی برای شما به وجود بیاورند. و موادی که در ایمپلنت‌ها استفاده می‌شود مانند دندان‌های اصلی شما که پل‌های دندانی را نگه می‌دارند دچار پوسیدگی نوشته نمی‌شوند.

 به طور کلی، کاشت دندان برای شما مناسب است اگر:

 • یک یا چند جای خالی در دندان‌های خود داشته باشید.
 • استخوان فک تان به طور کامل رشد کرده باشد.
 • استخوان‌های مناسبی برای  نگهداشتن یا پیوند استخوانی با ایمپلنت‌ها را دارید.
 • بافت‌های دهانی سالمی دارید.
 • وضعیت سلامت شما به گونه ای باشد که برای جوش خوردن استخوان با ایمپلنت هیچ مشکلی نداشته باشید.
 • برای استفاده از دندان مصنوعی با مشکل مواجه باشید و یا اینکه تمایلی به استفاده از آن نداشته باشید.
 • اگر بخواهید تکلم خود را بهتر کنید چندین ماه را به تکمیل این پروژه اختصاص دهید. سیگار نکشید.

 درمانهای ایمپلنت دندان معمولی توسط بهترین‌جراحان حدود ۲ تا ۳ ماه طول می‌کشد و نیاز به بیش از سه نوبت مراجعه به پزشک دارد.  با این وجود اگر استخوان فک شما مناسب باشد ممکن است درمان در یک روز انجام شود.

 مزایای انجام کاشت دندان توسط بهترین جراح ایمپلنت


 کاشت دندان مزیت‌های زیادی دارد از قبیل:

 • ایمپلنت‌های دندانی شبیه دندان‌های واقعی خود فرد است و همانند آنها به نظر می رسد. و چون آنها به فک جوش می‌خورند به دندان‌های دائمی تبدیل می‌شوند.
 • تکلم شما را بهتر می کنند. دندان‌های مصنوعی که در دهان اتصالات ضعیفی دارند و در درون دهان می لغزند و باعث می‌شوند کلمات نامفهوم یا غیر واضح بیان کنید. کاشتن دندان این امکان را به شما می‌دهد که بدون نگرانی از لغزیدن  یا حرکت دندان‌ها شما به راحتی صحبت کنید.
 • با ایمپلنت زندگی شما راحت‌تر می‌شود. ایمپلنت‌ها دردسر و سختی دندان‌های مصنوعی را از بین می‌برد زیرا آنها ثابت هستند و به جزئی از بدن تبدیل می‌شوند.
 • غذا خوردن شما را راحت‌تر می‌کند. دندان‌های مصنوعی لغزان، جویدن غذا را دشوار می‌کند. کاشت دندان مانند دندان‌های واقعی عمل می‌کند، و به شما این امکان را می‌دهد که غذاهای مورد علاقه تان را با اطمینان و بدون احساس درد بخورید.
 • اعتماد به نفس شما را بالا می‌برد. ایمپلنت دندان لبخند شما را به شما برمی‌گرداند و به شما کمک می‌کند که احساس بهتری درباره خود داشته باشید.
 • سلامت دهان شما را بهبود می‌بخشد. کاشت دندان دندان‌های دیگر را تحلیل نمی‌برد، کاری که پل‌های دندانی پشتیبان با دندان‌ها انجام می‌دهند. تقریبا دندان‌ها برای نگه داشتن ایمپلنت تغییری نمی‌کند، بیشتر دندان‌های شما کاملا دست نخورده باقی می‌ماند و این باعث بهبود طولانی مدت سلامت دهان شما می‌شود. کاشت‌های تکی امکان دسترسی به فضای بین دندانی را آسانتر می‌کند و بهداشت دهان را بهبود می‌بخشد.
 • طول عمر بالایی دارند. ایمپلنت‌ها بسیار ماندگار هستند و سال‌های زیادی دوام می آورند. با مراقبت صحیح، بسیاری از کاشت‌های دندان مادام العمر می‌شوند.
 • سهولت را برای شما به ارمغان می‌آورند. دندان‌های مصنوعی متحرک دقیقاً به معنای واقعی کلمه برداشتنی هستند. ایمپلنت‌های دندان مشکل و سختی برداشتن دندان‌های مصنوعی، و همینطور استفاده از چسب‌های کثیفی که برای نگه داشتن آنها در جای مناسب شان استفاده می‌شود، را برطرف می‌کند.

 توصیه‌های بهترین جراح ایمپلنت تهران قبل از کاشت دندان


فرآیند کاشت ایمپلنت‌های دندانی شامل تخصص‌های مختلفی می‌شود ،از قبیل پزشکی که تخصصش در زمینه فک و دهان و صورت است (جراح دهان و فک و صورت) دندانپزشکی که تخصصش در زمینه درمان ساختارهایی است که دندان‌ها را تقویت می‌کنند، مانند لثه‌ها و استخوانها (متخصص لثه)، دندانپزشکی که دندان‌های مصنوعی را طراحی و نصب میکند (دندانساز)، در بعضی از موارد یک متخصص گوش و حلق و بینی.

 • به دلیل اینکه کاشت دندان نیازمند یک یا چند روش جراحی است، شما باید مورد ارزیابی دقیقی قرار بگیرید که آمادگی لازم برای این پروسه را داشته باشید، این ارزیابی یک تست دندانی جامع را شامل می‌شود.
 • بررسی سوابق پزشکی شما. در مورد شرایط پزشکی خود با پزشک تان مشورت کنید و اگر داروی استفاده می‌کنید از قبیل داروهای تجویزی توسط پزشک یا داروهای بدون نیاز به نسخه و مکمل‌ها آن را به پزشک خود اطلاع دهید. اگر شما مشکل قلبی یا ایمپلنت‌های استخوانی دارید پزشک شما ممکن است آنتی بیوتیک‌هایی را برای جلوگیری از عفونت تجویز کند.
 • طرح درمان. متناسب با شرایط شما در این طرح فاکتور‌هایی از قبیل تعداد دندان‌های مورد نیاز برای شما، شرایط استخوان فک شما و دندان‌های اصلی باقیمانده مد نظر قرار گرفته می‌شود.
 • برای کنترل درد. گزینه‌های مختلف بیهوشی در طول عمل جراحی از قبیل بیهوشی موضعی، آرامبخش‌ها و یابیهوشی عمومی برای شما استفاده می‌شود. با پزشک خود در مورد اینکه کدام گزینه برای شما مناسب تر است مشورت کنید.
 • جراح ایمپلنت شما در مورد خوردن یا نوشیدن قبل از جراحی بسته به شرایط و نوع بیهوشی شما دستورالعمل‌هایی را به شما می‌دهد. اگر از بیهوشی عمومی و یا از آرامبخش برای جراحی شما استفاده می کنند ،به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که بعد از جراحی همراهی برای بردن شما به منزل داشته باشید و انتظار می‌رود که شما بقیه روز را در منزل استراحت کنید.

 در صورت داشتن هر گونه سوال درباره کاشت دندان، با بهترین جراح ایمپلنت مشورت کنید.

 در طول جراحی کاشت دندان با بهترین جراح ایمپلنت دندان چه اتفاقی می‌افتد؟


جراحی ایمپلنت دندان و معمولاً یک جراحی سرپایی است و در مراحل مختلف انجام می‌شود. به همین طور به زمانی برای جوش خوردن ایمپلنت در طول روند کاشت نیاز دارد. فرایند جایگذاری ایمپلنت‌های دندانی شامل مراحل متعددی می‌شود، مراحلی از قبیل: برداشتن دندان‌های آسیب دیده. در صورت نیاز آماده سازی استخوان‌فک (پیوند). قرار دادن ایمپلنت‌های دندان. رشد دندان‌ها و جوش خوردن. جاگذاری اباتمنت‌ها. جایگزینی دندان‌های مصنوعی. تمام این مراحل از ابتدا تا انتهای پروژه ممکن است ماه‌ها طول بکشد. بیشترین زمان صرف جوش خوردن استخوان و ایمپلنت و رشد استخوان‌های جدید فک می‌شود. بسته به شرایط شما ،از روش و مواد مناسب استفاده می‌شود، گاهی اوقات این مراحل با هم ترکیب می‌شوند.

 وقتی که پیوند استخوان نیاز است

اگر استخوان فک شما به اندازه کافی ضخیم و محکم نیست و یا خیلی نرم است، شما قبل از کاشت دندان ممکن است به پیوند استخوان نیاز داشته باشید. این اتفاق به این دلیل می افتد که عمل جویدن فشار زیادی را به استخوانهای فک شما وارد می‌کند و اگر آنها نتوانند ایمپلنت‌ها را نگه دارند جراحی با شکست مواجه می‌شود. پیوند استخوانی می‌تواند پایه استخوانی محکمی را برای ایمپلنت‌ها به وجود بیاورد. موارد مختلفی برای پیوند استخوان وجود دارد که برای بازسازی استخوان فک مورد استفاده قرار می گیرد. گزینه‌های ممکن شامل پیوند استخوان طبیعی، مانند استفاده از بخش دیگری از بدن شما، یا پیوند استخوانی مصنوعی، مثل مواد جایگزین استخوان که می‌توانند ساختاری برای حفظ رشد استخوان جدید را فراهم کنند. با پزشک خود درباره گزینه‌هایی که برای شما موثر تر است مشورت کنید. ممکن است استخوان‌های پیوندی برای رشد کافی و آمادگی برای نگهداشتن ایمپلنت‌های دندانی ماه‌ها زمان نیاز داشته باشند. در بعضی موارد شما ممکن است فقط یک پیوند استخوان جزئی نیاز داشته باشید که در همان زمانی که جراحی ایمپلنت انجام می‌شود این پیوند استخوان نیز می تواند انجام شود. شرایط فک شما مشخص می‌کند که شماچطور پیشرفت کرده اید.

 جایگذاری ایمپلنت دندان 

جایگذاری ایمپلنت دندان

در طول جراحی برای قرار دادن ایمپلنت دندان جراح ایمپلنت شما برشی را بر روی لثه شما برای پیدا کردن استخوان انجام می‌دهد. سوراخ‌های در استخوان فک شما برای قرار دادن پایه‌های فلزی ایمپلنت ایجاد می‌شود، چون این پایه‌ها به عنوان ریشه دندان عمل می‌کنند در عمق استخوان کاشته می‌شوند. در این مرحله شما هنوز جاهای خالی دندان‌هایی که کشیده‌اید را دارید. برای حفظ ظاهر اگر  نیاز باشد، شما می‌توانید از دندان‌های مصنوعی موقت استفاده کنید. شما می‌توانید که در هنگام خواب و یا برای تمیز کردن دندان‌ها را بردارید.

 انتظار برای رشد استخوان

به محض این که پایه‌های فلزی ایمپلنت در استخوان فک شما جاگذاری می‌شود فرآیند پیوند استخوان شروع می‌شود. در طول این فرآیند استخوان فک رشد می‌کند و به سطح ایمپلنت متصل می‌شود. این پروسه می‌تواند ماه‌ها طول بکشد به فراهم کردن پایه محکمی برای دندانهای مصنوعی جدید شما کمک می‌کند. دقیقا همان گونه که ریشه‌ها برای دندان‌های اصلی شما عمل می کنند.

 جایگذاری اباتمنت‌ها

وقتی که فرآیند پیوند استخوان کامل شد، شما نیاز به جراحی دیگری برای جاگذاری اباتمنت‌ها دارید. جایی که روکش‌ها در نهایت قرار میگیرد این جراحی جزئی با بیهوشی موضعی و به صورت سرپایی انجام می‌شود. برای قرار دادن اباتمنت‌ها جراحی ایمپلنت لثه را دوباره میشکافد تا ایمپلنت‌ها قابل دسترسی باشند. اباتمنت‌ها به ایمپلنت‌ها متصل می‌شوند. سپس در بعضی موارد بافت‌های لثه در اطراف اباتمنت‌ها، نه در روی اباتمنت‌ها بسته می‌شوند. اباتمنت‌ها وقتی به پایه‌های فلزی ایمپلنت‌ها متصل می‌شوند که آن‌ها کاشته شده‌اند این بدان معنی است که شما نیازی به مراحل بیشتری از جراحی ندارید. زیرا اباتمنت‌ها بالاتر از سطح لثه قرار دارند باوجود این درهنگام باز کردن دهان دیده می‌شوند. و این شرایط تا زمانی که دندانپزشکتان پروتز دندانی شما را کامل کندطول بکشد.بسیاری از مردم این راه را دوست ندارند و ترجیح می‌دهند که جایگذاری اباتمنت‌ها را به روش مجزا انجام دهند. بعد از اینکه اباتمنت‌ها نصب شدند. باید دو هفته برای جوش خوردن به لثه‌ها زمان داد و این گونه آماده نصب دندان‌های مصنوعی می‌شوند.

 انتخاب دندان‌های مصنوعی جدیدتان

به محض اینکه لثه شما جوش خورد، شما قالب گیری‌های بیشتری را خواهید داشت، قالبگیری از دهان و دندان‌های باقیمانده. این قالب گیری برای ساخت روکش‌های دندان استفاده می‌شود. دندان‌های مصنوعی با ظاهری واقعی. روکش دندان تا زمانی که استخوان فک شما به اندازه کافی برای نگه داشتن دندان‌های جدید محکم نشده باشد نصب نمی‌شود. شما و جراحی ایمپلنت تان می‌توانید دندان مصنوعی را که متحرک، ثابت و یا ترکیبی از هر دو مورد باشد را انتخاب کنید:

 • متحرک: این نوع دندان شبیه دندان‌های مصنوعی متداول هستند و می‌توانند یک ست کامل دندان مصنوعی باشند و یا اینکه دندان‌های مصنوعی تکی باشد. که شامل دندان‌های مصنوعی سفیدی هستند که با یک لثه پلاستیکی صورتی احاطه شده‌اند. این‌ها بر روی قالب فلزی نصب شده‌اند که این قالب به اباتمنت‌های ایمپلنت وصل می‌شود و محکم چشم می‌شوند و به راحتی می‌توان آنها را برای تمیز کردن و یا تعمیر برداشت.
 • ثابت: در این نوع دندان،دندان مصنوعی به طور دائمی با پیچ و مهره محکم شده است یا به بستن ایمپلنت تکی چسبیده است. در طول خواب یا برای تمیز کردن نمی‌توانید دندان را بردارید. در بیشتر مواقع هر روکش دندان  به ایمپلنت دندانی خودش بسته شده است. به دلیل اینکه ایمپلنت‌ها به طور استثنایی قوی هستند چندین دندان می تواند به وسیله یک ایمپلنت جایگزین شود البته اگر آنها به هم متصل شده باشند.

 طول عمر ایمپلنت‌های دندانی چه مدت است؟


ایمپلنت‌های دندانی به خاطر تیتانیوم، موادی که ایمپلنت‌ها با آن ساخته شده‌اند، و بسته به اینکه چطور آنها به استخوان‌ها متصل شده‌اند، طول عمر باور نکردنی دارند. تحقیقات کلینیکی درصد ماندگاری ۹۴ درصد در طول ۱۰ سال و ۹۱ درصد در طول ۱۵ سال را نشان می‌دهد، این تحقیقات به ایجاد تکنولوژی‌ها و روش‌های جدیدی برای تولید ایمپلنت‌های ماندگار تر کمک می‌کند. برای مثال، بیمارانی که بروکسیسم دارند یا تراکم استخوانی پایینی دارند می‌توانند از ایمپلنت و تکنیک‌هایی که امکان استفاده از ایمپلنت دندان را برای بیشتر مردم در دسترس قرار می‌دهد برخوردار باشند. به علاوه طول عمر ایمپلنت‌ها به فکی که کاشت در آن انجام شده، نیز بستگی دارد. با این وجود شما می‌توانید طول عمر ایمپلنت‌های خود را افزایش دهید. برای اینکه اطمینان حاصل کنید که کاشت دندان شما به اندازه کافی دوام می آورد، شما باید بر روی بهداشت دندان تمرکز کنید .و مرتباً به دندانپزشک مراجعه کنید. بعضی از مردم گمان می‌کنند که چون کاشت‌ دندان انجام داده‌اند دیگر نیازی به مسواک زدن و نخ دندان کشیدن ندارند، اگر چه این درست نیست. احتمالاً به محض اینکه شما ایمپلنت دندان را انجام می‌دهید باید بیشتر و بهتر از دندان‌های خود مراقبت کنید با مراقبتهای به جا و به موقع کاشت دندان می‌تواند طول عمر ۲۵ ساله داشته باشد.

 قیمت کاشت دندان توسط بهترین جراح ایمپلنت در شمال تهران


هزینه کاشت دندان تشکیل شده از مولفه‌های زیر:

 • زمانی که جراح دندانپزشک شما برای آماده کردن مشخصه‌ها، تجزیه و تحلیل و آماده سازی‌هایی که قبل از ایمپلنت باید انجام شود، صرف می‌کند.
 • دوره‌های آموزشی برای گروهی که درگیر این جراحی هستند برای اطمینان از اینکه آیا آنها دقیقاً می‌دانند ایمپلنت دندان چطور عمل می کنند؟
 • خود ایمپلنت دندان، ایمپلنت دندان که یک قطعه مهندسی ساز بسیار دقیق است و برای تحمل شکستگی‌های میلی‌متری ساخته شده است.
 • روکش‌های دندانی که بر روی اینمپلنت‌ها قرار می گیرند با تکنیک‌های بالای دندانپزشکی ساخته شده‌اند.
 • پیگیری‌ها و مراقبت‌های بعد از جراحی که توسط دندانپزشک برای اطمینان  از اتصال ایمپلنت‌ها به استخوان و جوش خوردن آن‌ها انجام می‌شود.
 • مراقبت‌های مداوم برای اطمینان از ماندگاری طولانی مدت ایمپلنت‌های دندان.
فهرست مطالب
اسکرول به بالا
تماس با کلینیک