چه چیزی لبخند را زیبا می‌کند؟ این یک سوال پیچیده است، اما برخی از ویژگی‌های یک لبخند دوست داشتنی بلافاصله قابل تشخیص هستند، رنگ دندان، شکل و نحوه قرارگیری آن از مهمترین موارد است. اگر نتوانید از بهبود در هر یک از این دسته‌ها بهره‌مند شوند، لمینت‌های سرامیکی می‌توانند همان چیزی باشند که شما به دنبال آن هستید.

به دلیل تنوع لمینت‌های سرامیکی، آنها گزینه‌ای عالی برای کسانی هستند که می‌خواهند مشکلات مختلفی را که مانع داشتن لبخند درخشان و سالم می‌شود، اصلاح کنند. دندانپزشکان زیبایی همچنین می‌توانند لمینت‌های سرامیکی را با تعدادی از روش‌های دیگر زیبایی از جمله ایمپلنت دندان، سفید کردن دندان و موارد دیگر در یک روش درمانی که به طور خاص برای رفع نیازهای شخصی شما طراحی شده است، ترکیب کنند. این روش برای بیمارانی که بدنبال اصلاح کامل لبخند هستند بسیار مناسب است.

لمینت سرامیکی چیست؟ 


شاید از قبل بدانید که لمینت یک پوشش نازک روی سطح دیگر است. در دندانپزشکی، لمینت یک لایه خیلی نازک از پورسلین بسیار قوی است که به طور متقاعد کننده ای جایگزین مینای دندان طبیعی می‌شود. هنگامی که ونیرها به دندان‌های شما متصل می‌شوند، می‌توانند یک سطح جدید و زیبا را ایجاد کنند. به این دلیل که پورسلین دندان مانند مینای دندان طبیعی شفاف و سخت است. اما مانند مینای دندان لک نمی‌شوند.

سال های اخیر پیشرفت چشمگیری در فناوری پورسلین دندان رخ داده است. این روزها می‌توان ونیرها را آنقدر نازک کرد که بعضی اوقات مستقیماً روی سطح دندان موجود بچسبد. در موارد دیگر، یک لایه بسیار نازک از مینای دندان، به نازکی خود ونیر، باید برداشته شود تا سطح پورسلین جدید قرار داده شود و تا آنجا که ممکن است طبیعی به نظر برسد. در هر صورت، نتایج مطمئنا برایتان رضایت‌بخش خواهد بود.

تنوع ونیرهای پورسلین 


تنوع ونیرهای پورسلین

از ونیر می‌توان برای بهبود هر یک از ویژگی‌های دندان‌ها که در زیر آورده شده استفاده کرد:

  • رنگ: دندان‌ها می‌توانند به خاطر مصرف غذاها و نوشیدنی‌هایی که دوست داریم، سیگار کشیدن و حتی پیری طبیعی، لکه‌دار شوند. ونیرها در سایه‌رنگ‌های مختلفی از طبیعی‌ترین تا روشن‌ترین سفید هالیوود موجود هستند.
  • شکل و اندازه: دندان‌ها ممکن است در اثر عادت‌های ساییدن فرسوده شوند، یا ممکن است در ابتدا شکل یا اندازه دلخواه شما را نداشته باشند. به عنوان مثال، برخی از افراد دندان‌های گردتر را زنانه‌تر و مربع ترها را مردانه‌تر می‌دانند. ونیرها می‌توانند در هر شکل و اندازه‌ای که به صورت شما می‌آید در آورده شوند.
  • صاف کردن و فاصله‌گذاری: از ونیر می‌توان برای بستن شکاف‌های کوچک بین دندان‌ها و یا اصلاحات جزئی در صاف کردن ضمن بهبود رنگ و شکل دندان استفاده کرد.

ایجاد لبخند جدید با ونیرهای پورسلین 


ایجاد لبخند جدید با ونیرهای پورسلین

هنگام ایجاد لبخندی عالی، دندانپزشک فقط به وضعیت دندان‌های موجود نگاه نمی‌کند، بلکه موقعیت آنها را در رابطه با کل صورت برای دستیابی به نتایج طبیعی در نظر می‌گیرد که از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت است و ظاهری کاملا طبیعی ایجاد می‌کند. برای دستیابی به چنین سطح تعادل زیبایی عالی، مشاوره شامل بررسی جامع سطح لثه‌ها، زاویه دندان‌ها، تقارن لبخند، قرارگیری لب‌ها و موارد دیگر برای اطمینان بیشتر از ظاهر مناسب برای هر بیمار است.

اولین قدم در ایجاد لبخند جدید با ونیرهای پورسلین، برقراری ارتباط دقیقاً با همان چیزی است که اکنون در مورد لبخند خود دوست ندارید. ایده خوبی است که به عنوان نقطه شروع بحث، از لبخندهایی که دوست دارید عکس نشان دهیم. به روش‌های مختلف می‌توانید ببینید که چگونه ونیرها بر روی دندان‌های شما ظاهر می‌شوند. می‌توان مدلی از دندان‌ها ایجاد کرد که روی آن ونیرهای مومی قرار می‌گیرند؛ گاهی اوقات می‌توان مواد پر کننده اکریلیک (پلاستیک) یا رنگ دندان را مستقیماً بر روی دندان‌ها قرار داد تا اثری که روکش روی آنها دارد، ظاهر شود.

پس از توافق بر روی طرح، در صورت لزوم انجام این مرحله، دندان‌های شما با برداشتن مقدار کمی مینا آماده می‌شوند. قالب دندان‌ها توسط یک آزمایشگاه ماهر دندانپزشکی گرفته می‌شود و روکش‌ها ساخته می‌شوند و در طی چند هفته‌ای که برای ساخت ونیرهای دائمی زمان لازم است، یک مجموعه موقت از وینر روی دندان‌ها قرار داده می‌شود. زمانی که روکش‌های آماده شده از آزمایشگاه می‌رسند، روی دندان‌ها چسبانده می‌شوند.

محدودیت‌های لمینت‌های سرامیکی 


لمینت‌های سرامیکی برای برخی شرایط نامناسب هستند. به عنوان مثال، اگر دندان‌های شما به طور قابل توجهی نامرتب یا دارای شکاف زیادی هستند، ارتودنسی می‌تواند راه حل مناسب‌تری نسبت به لمینت سرامیکی باشد. و اگر ساختار زیادی از دندان را در اثر پوسیدگی یا ضربه (یا عادت دندان قروچه) از دست داده‌اید، بهتر است دندان‌های خود را با تاج‌های پرسلن که کل دندان را می‌پوشاند ترمیم کنید.

مراقبت از لمینت سرامیکی


درست مانند دندانهای طبیعی، دندانهای ترمیم شده با لمینت سرامیکی نیز هر روز به مسواک زدن ملایم و نخ دندان نیاز دارند. با این کار پلاک‌های دندانی برداشته می‌شود و از سلامت بافت لثه در اطراف لمینت اطمینان حاصل می‌شود. معاینات منظم در مطب دندانپزشکی برای سلامت دهان و دندان و سلامت عمومی همیشه مهم است. و به خاطر داشته باشید که لمنیت‌های سرامیکی هرچقدر هم که سفت و محکم باشند، ممکن است در مقابل نیروهایی که ناشی از استفاده دندان‌تان به عنوان ابزار (برای باز کردن بسته‌ها) یا گاز گرفتن غذاهای بسیار سفتت مانند آب نبات است، مقاومت نکنند، که حتی برای دندان‌های طبیعی نیز خوب نیست! و اگر شب‌ها دندان قروچه می‌کنید، ممکن است به شما توصیه شود که برای محافظت از روکش‌هایتان یک محافظ شبانه تهیه کنید.

دوام لمینت سرامیکی چقدر است؟


دوام لمینت سرامیکی چقدر است؟

لمینت‌های سرامیکی دائمی در نظر گرفته می‌شوند، بنابراین هنگام استفاده از آنها، به ندرت نیاز به استفاده مجدد وجود دارد. با مراقبت مناسب، لمینت‌های سرامیکی بیش از یک دهه دوام خواهند داشت. دندانپزشکان اطمینان حاصل می‌کنند که لمینت‌های سرامیکی شما از بالاترین کیفیت پرسلین ساخته شده‌اند و با پیشرفته‌ترین و اثبات شده‌ترین مواد موجود در مواد چسبانده می‌شوند. اکثر بیماران متوجه می‌شوند که لمینت‌های سرامیکی آنها قبل از نیاز به جایگزینی می‌توانند بین ده تا بیست سال دوام داشته باشند.

هزینه لمینت سرامیکی چقدر است؟


هزینه لمینت‌های سرامیکی از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. علاوه بر تعداد لمینت‌هایی که بیمار انتخاب می‌کند، چندین مسئله وجود دارد که می‌تواند بر هزینه کلی قرار دادن لمینت‌ها تأثیر بگذارد. این عوامل شامل نوع لمینت، تجربه دندانپزشک و موقعیت جغرافیایی است.

سوالات متداول 


آیا لمینت‌های سرامیکی برای من مناسب است؟ 

لمینت‌های سرامیکی عالی‌ترین، زیبا‌ترین و طبیعی‌ترین لبخند را برای شما ایجاد می‌کنند و می‌توانند به صورت سفارشی برای شما طراحی شوند. این باعث می‌شود لمینت‌های سرامیکی یک درمان عالی برای انواع مشکلات مربوط به لبخند باشند. با این حال، شایان توجه است که لمینت‌ سرامیکی یک درمان پهزینه و برگشت ناپذیر است که به نگهداری و جایگزینی در طول زندگی نیاز دارد و بیشتر بیماران برای انجام لمینت سرامیکی باید برخی از دندان‌هایشان را بکشند. در صورت مشاوره، از مزایا و معایب درمان با لمینت‌های سرامیکی و سایر روشهای درمانی موجود برای اطمینان از مناسب بودن آگاهی کامل خواهید یافت.

چند جلسه باید به دندانپزشک مراجعه کنم؟ 

در اولین بازدید، از روند مشاوره جامع ما استقبال می‌کنید. علاوه بر معاینه دندان‌ها، این بازدید به متخصصان این امکان را می‌دهد تا اطمینان حاصل کنند که شما به طور کامل از درمان و موارد مرتبط با آن آگاهی دارید، همچنین می‌توانید از اهدافی که برای لبخند خود دارید ایده بگیرید و یک برنامه لبخند شخصی را طراحی کنید. شما قبل از انجام مراحل درمانی چندین فرصت برای تصحیح و بهبود برنامه خود خواهید داشت. این امر به ویژه هنگامی که لمینت‌های سرامیکی به دندان‌های شما متصل می‌شوند از اهمیت بیشتری برخوردار است، زیرا با یک بار چسباندن دندان‌ها قابل جدا شدن نیستند.

آیا لمینت سرامیکی اذیت کننده است؟ 

دندانپزشکان مشهور زیبایی اعتقاد جدی دارند که بیماران باید در شرایطی با آسایش و آرامش تحت درمان‌های لوکس قرار بگیرند، بنابراین در تمام مراحل استفاده از بی‌حسی موضعی بدون درد را ارائه می‌دهند. با این حال، بسته به میزان آماده سازی مورد نیاز دندان، بیهوشی ممکن است برای همه بیماران لازم نباشد.

اگر نظرم تغییر کند چه؟ 

از آنجا که لمینت سرامیکی یک درمان برگشت‌ناپذیر است، به منظور اطمینان از اینکه لیمنت زمخت به نظر نمی‌رسد و مطمئن شوید که روکش‌ها به قدری محکم هستند که بتوانند نیروهای ناشی از جویدن در طول روز را متحمل شوند، فرآیند آماده سازی اغلب (اما نه همیشه) نیاز به حذف یک لایه بسیار نازک از مینای دندان دارد. بنابراین مهم است که مطمئن باشید این روش درمانی مناسبی برای شماست. روند مشاوره به شما کمک می‌کند تا بین لمینت‌های سرامیکی و سایر روش‌های درمانی تصمیم‌گیری کنید و قبل از انجام این عمل، هر فرصتی برای اصلاح برنامه لبخند به شما ارائه می‌شود. دندانپزشکان هرگز سعی نخواهند کرد شما را متقاعد کنند که تحت درمان‌های غیرضروری زیبایی قرار بگیرند، بنابراین در هنگام توصیه بهترین روش درمانی برای رسیدن به اهداف خود می‌توانید کاملاً به قضاوت آنها اعتماد کنید.

عوارض جانبی این روش چیست؟

اکثر افراد در روزهای پس از آماده سازی و قرار دادن لمینت سرامیکی خود حساسیت ملایمی به غذا و نوشیدنی گرم و سرد دارند، اگرچه این عوارض معمولاً موقتی است. اجتناب از خوردن غذاهای خیلی داغ در چند روز اول و اجازه جا گرفتن لمینت‌های سرامیکی معمولاً به جلوگیری از این امر کمک می‌کند.

آیا لمینت‌های سرامیکی به راحتی برداشته می‌شوند؟ 

همانطور که در مورد آن صحبت کردیم، این لمینت‌های سرامیکی به طور دائمی به ساختار دندان متصل هستند. بنابراین، تنها راه برای “شکستن” لمینت سرامیکی از طریق یک حادثه مانند سقوط، یا گاز گرفتن چنگال است. هر چیزی که دندان‌های طبیعی را بشکند، لمینت سرامیکی را نیز می‌شکند. لمینت‌های سرامیکی همان محدودیت‌های دندانهای طبیعی را دارند.
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره