لیزر سیرونا

لیزر سیرونا

لیزر سیرونا (SiroLaser Blue) نخستین لیزر دایود دندانپزشکی است که مزایای لیزر دایود آبی، مادون قرمز و قرمز را در خود جمع دارد. لیزر سیرونا کاربردهای بی‌شماری برای درمان بیماران در دندانپزشکی دارد.

 

مزایای متنوع لیزر سیرونا


لیزرهای دایود دندانپزشکی مزایای بارزی نسبت به روش‌های درمان قدیمی دارند که از آن جمله می‌توان به بهبود زخم‌ها بدون باقی گذاشتن اسکار یا جای زخم و قدرت بیشتر در کاهش دادن میکروب‌ها اشاره کرد. لیزر سیرونا برای بیماران به معنای درد نداشتن بعد از درمان و در نتیجه کاهش نیاز به مصرف داروهای مسکن است. البته لیزر سیرونا برای دندانپزشکان نیز مفید است، چرا که جلب رضایت بیماران بهترین راه برای تضمین موفقیت دندانپزشکان است. لیزر سیرونا نخستین لیزر دایود دندانپزشکی است که ترکیبی از دایود آبی، مادون قرمز و قرمز است و به همین دلیل بیش از 20 کاربرد متنوع دارد.

 

مزایای متنوع لیزر سیرونا

 

بهره‌گیری از ویژگی‌های مفید و پرشمار لیزر سیرونا


قدرت بیشتر در کاهش دادن باکتری‌ها

اثر لیزر دایود مادون قرمز 970 نانومتری در کاهش میزان باکتری‌ها در درمان لثه و ریشه اثبات شده است.

کمتر شدن درد پس از درمان

لیزر سیرونا هم بیماران و هم دندانپزشکان را خوشحال و راضی می‌کند، چرا که التیام یافتن ساده و بدون مشکل زخم‌ها را ممکن می‌کند و درد پس از عمل را کاهش می‌دهد.

التیام یافتن اکثر زخم‌ها بدون باقی گذاشتن جای زخم

در اغلب عمل‌هایی که از لیزر سیرونا استفاده می‌شود، نیازی به بخیه زدن نیست و به همین دلیل زخم‌ها بدون باقی گذاشتن جای زخم بهبود می‌یابند. مزیت دیگر لیزر سیرونا این است که پس از درمان‌های ریشه و لثه یا عمل‌های جراحی دندانپزشکی نیازی به استفاده از آنتی‌بیوتیک نیست.

 

دلایل انتخاب لیزر دایود یا لیزر سیرونا


کاربردهای متنوع

اگر حوزه‌هایی را که در آنها می‌توان از انواع لیزر استفاده کرد، با هم مقایسه کنیم، فوراً مشخص می‌شود که لیزرهای دایود بیشترین و گسترده‌ترین کاربردها را در پزشکی و دندانپزشکی دارند. لیزر سیرونا طیف کامل لیزرهای نرم و سخت را پوشش می‌دهد. ویژگی تأثیرگذار لیزر سیرونا کارآمد بودن آن در ایجاد برش در طول موج 445 نانومتر است.

 

دلایل انتخاب لیزر دایود یا لیزر سیرونا

 

کوچک و شهودی

لیزر دایود دستگاهی کوچک و مقرون به صرفه است که استفاده از آن ساده است و دندانپزشکان به راحتی می‌توانند از این دستگاه کوچک در مطبشان استفاده کنند. استفاده از لیزر سیرونا بسیار آسان و شهودی است و طراحی استثنائی آن چشم‌ها را به خود خیره می‌کند.

 

تمام کاربردهای لیزر سیرونا در یک نگاه


لیزر سیرونا کاربردهای بسیار متنوعی دارد که از جراحی بافت نرم و درمان لثه تا درمان ریشه و ایمپلنتولوژی را شامل می‌شود. سه طول موج متفاوت لیزر سیرونا این لیزر را برای بسیاری از درمان‌ها مناسب می‌سازد. لیزر سیرونا بیش از 20 کاربرد مختلف دارد. دندانپزشکان می‌توانند لیزر سیرونا را در عمل‌های جراحی جایگزین روش‌های قدیمی کنند و در درمان لثه و ریشه نیز از لیزر سیرونا در کنار درمان‌های متداول بهره بگیرند.

 

 

ایمپلنتولوژی

لیزر سیرونا در درمان ایمپلنت و اطراف آن، برای مثال مشخص کردن ایمپلنت، آلودگی‌زدایی و آماده کردن لبه‌های واضح برای اسکن و قالب‌گیری کاربرد دارد.

درمان‌های لثه

از لیزر دایود می‌توان در کنار روش‌های معمول برای درمان پاکت‌های لثه‌ای استفاده کرد. برای مثال برای کاهش میکروب‌ها و باکتری‌ها می‌توان از لیزر دایود به عنوان مکمل دهان‌شویه‌های معمول بهره گرفت یا از آن برای کاهش بافت‌های جوانه‌ای در کف پاکت لثه استفاده کرد. لیزر سیرونا در این مورد نیز به سرعت نتیجه رضایت‌بخشی را به دست می‌دهد.

درمان‌های ریشه

پس از آماده‌سازی و شستشوی کانال ریشه از لیزر در کنار روش‌های معمول استفاده می‌شود. لیزر سیرونا میکروب‌ها و باکتری‌ها را در ناحیه‌های دور از دسترس شوینده‌های مایع کاهش می‌دهد.

جراحی

لیزر سیرونا می‌تواند جایگزینی برای روش‌های جراحی متعارف و قدیمی باشد. از مزایای استفاده از لیزر سیرونا در جراحی می‌توان به برش‌های عموماً بدون خونریزی و استریل کردن موضع جراحی اشاره کرد. همچنین بیماران بعد از عمل درد بسیار کمتری دارند، غالباً نیازی به آنتی‌بیوتیک ندارند و زخم‌های‌شان بدون باقی گذاشتن جای زخم بهبود می‌یابد.

 

جراحی لثه

 

سرک و ساخت پروتز

لیزر سیرونا شیارها را عریض می‌کند و یا خونریزی را متوقف می‌کند تا دهان و دندان‌ها برای قالب‌گیری آماده شود.

لیزردرمانی

لیزر سیرونا به دلیل دارا بودن خواص لیزر نرم یکپارچه، بسیاری از حوزه‌های فتوبیومدولاسیون مانند التیام زخم را پوشش می‌دهد.

حساسیت‌زدایی

لیزر سیرونا حساسیت شدید را درمان می‌کند.

فهرست مطالب
اسکرول به بالا
تماس با کلینیک