برای بیمارانی که نسبت به لثه خود ناراضی هستند و به دنبال بهبود لبخند و اعتماد به نفس خود هستند، لیفت لثه می‌تواند گزینه صحیحی باشد. لیفت لثه برای بهبود نسبت دندان به لثه و ایجاد لبخندی که زیبایی بیشتری دارد، ظاهر خط لثه را تغییر می‌دهد. دندانپزشکان از لیزر ویژه‌ای برای برداشتن بافت اضافه لثه و ایجاد تقارن استفاده می‌کنند.

لیفت لثه یک روش سر پایی است که نتایج فوری را ارائه می‌دهد! دندانپزشکان می‌توانند لبخند شما را فقط در یک ویزیت کوتاه مدت تغییر دهند. اگر لبخند لثه ای دارید، با یکی از دندانپزشکان متخصص مشورت کنید.

لیفت لثه چیست؟ 


لیفت لثه که در اصطلاح دیگر آن را کانتورینگ لثه یا تراش لثه می‌نامند، روشی است که برای از بین بردن بافت لثه از بالای دندان‌ها انجام می‌شود تا لبخندی درخشان طبق خواست شما ایجاد کند. لثه‌ها ممکن است ساختار دندان را بپوشانند که باعث می‌شود دندان‌ها کوتاه یا پهن به نظر برسند. و وقتی نسبت لثه به دندان نزدیک است، بعضی از افراد احساس می‌کنند لبخندشان “لثه ای” به نظر می‌رسد. دندانپزشکان می‌توانند لبخند لثه‌ای را با روش لیفت لثه اصلاح کنند.

از دیگر مشکلات رایج لثه که با لیفت لثه یا کانتورینگ لثه قابل اصلاح است، لثه‌های ناصاف و از بین رفتن بافت بین دندان‌ها است. در صورت انتخاب لیفت لثه، پزشکان خط لثه را ارزیابی می‌کنند تا تصمیم بگیرند که کدام مناطق به کانتورینگ نیاز دارند و چگونه می‌توان به تقارن دندان‌ها دست یافت. این روش سریع است و به شما نتایج فوری ارائه می‌دهد! لبخند شما در یک بازدید کوتاه تغییر شکل می‌دهد. دندانپزشکان، بسیاری از مشکلات دندانی بیماران از جمله لبخند لثه‌ای را اصلاح و درمان می‌کنند.

چه کسی متقاضی خوبی برای این درمان است؟ 


کاندیدا مناسب لیفت لثه و افزایش طول تاج دندان

فرآیند لیفت لثه باعث بهبود نسبت لثه به دندان می‌شود و در نتیجه لبخندی درخشان و‌ هالیوودی ایجاد می‌کند

بیمارانی که دارای بافت لثه یا خط لثه بلند هستند، متقاضی خوبی برای لیفت لثه هستند، به شرطی که سالم و غیرسیگاری باشند و از بهداشت کلی خوب دهان و دندان برخوردار باشند. در طول مشاوره، دندانپزشک یک معاینه دندانپزشکی کامل انجام می‌دهد و سابقه پزشکی را برای تعیین اینکه آیا بیمار متقاضی مناسبی برای روش لیفت لثه است، بررسی می‌کند. خط لثه با جزئیات ارزیابی می‌شود، مشخص می‌شود که کدام نواحی به چه اندازه کانتورینگ نیاز دارند و چگونه می‌توان به بهترین شکل به تقارن لثه و دندان‌ها دست یافت.

دلایل چندانی وجود ندارد که بیمار برای لیفت لثه مناسب نباشد، اما موارد زیر موارد منع این درمان هستند:

  • افراد مبتلا به بیماری لثه
  • افراد حساس به بیهوشی
  • افراد کم سن که هنوز در حال رشد دندان‌های بزرگسالی هستند

مزایا 


مزایا لیفت لثه و افزایش طول تاج دندان

بیمارانی که می‌خواهند خط لثه خود را کاهش یا تغییر شکل دهند، باید مزایای زیادی را که در عمل لیفت لثه وجود دارد، در نظر بگیرند. بافت بیش از حد لثه می‌تواند لبخند لثه‌ای ایجاد کند که باعث می‌شود بیماران احساس نارضایتی از خود داشته باشند. بیمارانی که بافت لثه بین دندانی را از دست داده‌اند یا خطوط لثه ناهموار دارند نیز می‌توانند از لیفت لثه بهره مند شوند. با استفاده از یک لیزر دندانپزشکی ملایم و در عین حال موثر، دندانپزشکان ما می‌توانند بافت لثه اضافی را از بین ببرند تا در یک ساعت لبخندی متقارن و متناسب ایجاد کنند. لیزر یک درمان آسان را فراهم می‌کند که زمان بهبودی آن نسبتاً کوتاه است. هیچ برش، پیوند استخوان یا بخیه‌ای برای این روش درمانی وجود ندارد.

چرا لیفت لثه برای یک لبخند لثه‌ای از بوتاکس بهتر است؟ 


از بوتاکس نیز برای درمان لبخند لثه ای استفاده شده است. نوروتوکسین به طور موقت حرکت عضله مورد نظر را متوقف می‌کند. بنابراین وقتی بوتاکس به عضلات پشت لب بالا تزریق می‌شود، آنها شل می‌شوند و به نوبه خود، لب بالایی کمی ‌پایین می‌آید. از این روش برای درمان لبخندهای لثه‌ای استفاده می‌شود زیرا لب بالایی قسمت بیشتری از لثه را می‌پوشاند.

با این حال، با تمام آنچه گفته شد، استفاده از بوتاکس برای لبخندهای لثه ای نکات منفی هم دارد. اولا یک درمان موقتی است. این بدان معنی است که برخلاف لیفت لثه که نتایج طولانی مدت ایجاد می‌کند، برای تکرار نتایج لازم است درمان‌های مکرر انجام شود. دوما، تزریق ممکن است باعث پایین آمدن بیش از حد لب فوقانی شود، باعث می‌شود لب کشیده به نظر برسد و یا بیش از حد دندان‌های فوقانی را بپوشاند. سوما، بوتاکس می‌تواند مانع از لبخند زدن شود. هدف از انجام لیفت لثه این است که به بیماران اجازه دهد لبخند خود را به نمایش بگذارند و جلوی لبخند آنها را نگیرد. در نهایت، بوتاکس هیچ تاثیری بر روی طول واقعی لثه مانند عمل لیفت لثه ندارد. لبخند لثه ای بهتر است با روش لیفت لثه توسط یک دندانپزشک ماهر درمان شود.

مشاوره 


مشاوره در یک مکان راحت انجام می‌شود که در آن بیماران می‌توانند سوالات خود را بپرسند و در مورد نیازهای خاص دندانپزشکی و گزینه‌های درمانی خود آگهی پیدا کنند.

در حین ملاقات، بیمار با یکی از دندانپزشکان ملاقات می‌کند تا مشکلات دندانپزشکی آنها را بررسی کند.

دندانپزشکان مشاوره خود را با پرسیدن اهداف لبخند بیمار آغاز می‌کنند. در مرحله بعدی، یک بررسی کامل از خط لثه بیمار برای تعیین مناسب بودن روش لیفت لثه انجام می‌شود. لطفا آماده پاسخگویی به سوالات مربوط به سابقه پزشکی و دندانپزشکی باشید. از طریق این فرآیند، یک درمان سفارشی برای رفع نگرانی‌های دقیق بیمار تعیین می‌شود. هنگامی ‌که دندانپزشک و بیمار در مورد یک روش عملی توافق کردند، می‌توانند روش لیفت لثه را برنامه ریزی کنند. توجه به این نکته مهم است که در صورت صلاحدید دندانپزشک و زمان کافی، بسیاری از لیفت‌های لثه را می‌توان در همان روز در مطب انجام داد. پرسنل آگاه دندانپزشکی برای پاسخگویی به هر گونه سوال و البته تعییت وقت مشاوره با یکی از دندانپزشکان در دسترس هستند.

فرآیند لیفت لثه 


با شروع این فرآیند، یکی از دندانپزشکان قبل از درمان بیهوشی موضعی را روی خط لثه بیمار انجام می‌دهد. هنگامی ‌که این ناحیه بی حس شد، دندانپزشک با استفاده از فناوری لیزر خاصی خط لثه بیمار را با دقت به اندازه و شکل دلخواه خود تغییر شکل می‌دهد. نواحی دقیق در طول مشاوره تعیین می‌شوند. استفاده از فناوری لیزر باعث می‌شود دندانپزشک در درمان خود دقیق و ماهر باشد و همچنین احتمال خونریزی لثه را کاهش می‌دهد. فرآیند لیفت لثه به طور کلی حدود یک ساعت طول می‌کشد. بیماران پس از انجام آن آزاد هستند که به خانه برگردند.

نتایج 


نتایج لیفت لثه و افزایش طول تاج دندان

بیماران می‌توانند نتایج فوری را پس از لیفت لثه مشاهده کنند. آنها می‌توانند با لبخند بهبود یافته با یک خط لثه متقارن لذت ببرند و در جایی که تحلیل لثه ایجاد شده است، شکاف‌ها را پر کنند. ظهور نتایج می‌توانند تا یک هفته پس از جراحی طول بکشد. با فروکش تورم اولیه، کانتورینگ دقیق لثه هر روز بیشتر مشخص می‌شود. دندانپزشکان و کارکنان به بیمار در مورد تمام دستورالعمل‌های مراقبت‌های ویژه و انتظارات دوره بهبودی توصیه می‌کنند.

ریکاوری 


زمان بهبودی پس از لیفت لثه برای اکثر بیماران حداقل است. پس از عمل لیفت لثه، بیماران می‌توانند اندکی ناراحتی و تورم‌های خفیف را انتظار داشته باشند اما این اثرات به سرعت برطرف می‌شوند. استفاده از فناوری لیزر خونریزی را به حداقل می‌رساند، اما هنوز هم احتمال کمی ‌برای خونریزی اولیه در خط لثه وجود دارد. بیماران می‌توانند داروی مسکن برای مقابله با هرگونه ناراحتی مصرف کنند. در صورت آشکار شدن عوارض جانبی، معمولا طی چند روز آینده برطرف می‌شوند.

دندانپزشک به بیماران توصیه می‌کنند که چند روز اول بعد از عمل رژیم خاصی را دنبال کنند. بیماران معمولاً به رژیم غذایی مبتنی بر مایع و غذاهای نرم پایبند هستند. حساسیت اولیه نسبت به غذاهای گرم و ترد وجود خواهد داشت و باید در چند روز اول محدود شوند یا از مصرف آنها اجتناب شود.

بیمارانی که دستورالعمل‌های خاص مراقبت‌های ویژه مانند اجتناب از مصرف برخی مواد غذایی برای کاهش احتمال عفونت را دنبال می‌کنند و همچنین کسانی که بهداشت دهان و دندان را رعایت می‌کنند، نتایج طولانی مدتی را مشاهده می‌نمایند. بیمارانی که عادت‌های بهداشتی ضعیفی دارند، با خطر بیماری لثه یا عفونت مواجه هستند.

روش‌های دیگر دندانپزشکی 


روکش

روکش‌ها در اصل “لایه”‌هایی برای دندان‌های آسیب دیده، لب پر شده، ترک خورده یا ضعیف هستند. همراه با لیفت لثه، بیماران ممکن است بخواهند با قرار دادن روکش‌هایی لبخند خود را به طور چشمگیری بهبود بخشند.

این روش با تراشیدن دندان آسیب دیده و قرار دادن روکش سفارشی روی آن انجام می‌شود. روکش‌ها از انواع مختلفی از مواد مانند فلز، پرسلین و سرامیک ساخته می‌شوند. روکش‌های جفت شده با لیفت لثه پوشش کاملی از دندان‌های آسیب دیده را ایجاد می‌کنند و لبخندی درخشان ارائه می‌دهند.

ونیر 

از ونیرها، مانند روکش، برای بهبود ظاهر دندان استفاده می‌شود اما تمام دندان را پوشش نمی‌دهد، فقط قسمت جلویی آن است. برای قرار دادن ونیرها، قسمت جلوی دندان کمی ‌تراشیده می‌شود، اما نه در حد مورد نیاز برای روکش. به همین دلیل، معمولاً برای بهبود نمای دندان‌هایی که تغییر رنگ داده، ساییده یا خرد شده اند، استفاده می‌شود. هزینه ونیرها بسته به ماده مورد استفاده متفاوت خواهد بود، اما به طور معمول هزینه کمتری نسبت به روکش‌ها دارند زیرا ونیر فقط سطح جلوی دندان را می‌پوشاند. با استفاده از ونیر در ترکیب با لیفت لثه، بیماران می‌توانند با نشان دادن سفیدی مرواریدهای خود افتخار کنند.

هزینه لیفت لثه چقدر است؟


هیچ قیمت تعیین شده‌ای برای فرآیند لیفت لثه وجود ندارد. بستگی به میزان مشکلات فرد دارد. به منظور دریافت قیمت ویژه، با دفتر دندانپزشکی تماس بگیرید تا وقت مشاوره لیفت لثه را برای شما تعیین کنند.
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره