بهترین دندانپزشک زیبایی و متخصص زیبایی دندانها

داشتن لبخندی زیبا و با اعتماد به نفس به لحاظ عاطفی، اجتماعی و حتی شغلی مزایایی دارد که اهمیت آن بر هیچ کس پوشیده نیست. اگر هنگام لبخند زدن دهان خود را می‌پوشانید یا حتی لبخندتان را فرومی‌خورید تا دندان‌هایتان دیده نشود، توصیه می‌کنیم حتماً به دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید تا با بهره‌مندی از درمان اصلاح طرح لبخند که تلفیقی از هنر و دانش دندانپزشک زیبایی است، با اعتماد به نفس لبخند بزنید.

در حال حاضر، روش‌های متعددی برای بهبود زیبایی لبخند در هر سنی وجود دارند. هر فرد، بسته به نیازهای خود، می‌تواند از روش‌هایی مانند سفید کردن دندان‌ها، استفاده از ونیرهای پرسلینی با طراحی طبیعی، ایمپلنت‌های پیشرفته، و روش‌های دیگر برای بهبود لبخند خود استفاده کند. اولین مرحله در اصلاح طرح لبخند، انجام یک معاینه کامل دهان و دندان‌هاست. این معاینه به منظور اطمینان از عدم وجود مشکلات دیگر غیر از نقص‌های زیبایی صورت می‌پذیرد و بررسی می‌شود که آیا مشکلات دندان‌ها نشانه‌ای از بیماری جدی دهان و دندان هستند یا خیر. پس از تضمین از سلامت دهان و دندان‌ها، شروع به اصلاح طرح لبخند با استفاده از روشی که توسط دندانپزشک تایید شده است، می‌شود.

اجازه بدهید برای رسیدن به لبخندی زیبا کمکتان کنیم! دندانپزشکی زیبایی متفاوت از دندانپزشکی عمومی و تلفیقی از هنر و علم است. دندانپزشکان زیبایی در کلینیک تخصصی دندانپزشکی دکتر یگانه جدیدترین روش‌های اصلاح طرح لبخند و درمان‌های ترمیمی و نگهداری از دندان‌ها را به شما  عزیزان ارائه می‌دهند تا بهداشت دهان و دندان‌هایتان به بالاترین سطح ممکن ارتقاء یابد. کلینیک ما به خود می‌بالد که توانسته است با بهره‌گیری از تکنیک‌های پیشرفته و مواد مرغوب لبخندی زیبا و طبیعی را بر روی لبان مراجعین بنشاند و آن‌ها را از مزایای داشتن لبخندی جذاب و سالم برخوردار سازد.

لبخند زیبا و البته سالم، اعتماد به نفس بیشتر را برای شما به ارمغان می‌آورد و دیگر لازم نیست به دلیل در دهان داشتن دندان لب پر، شکسته، زرد و بد رنگ، کج و نامرتب یا نداشتن یک یا چند دندان خجالت بکشید. در صورت تمایل می‌توانید از طریق شماره‌های 0212239236502188516675 – 02144155090 با ما تماس بگیرید تا وقت درمان اصلاح طرح لبخند برایتان تنظیم شود.

دندانپزشکی زیبایی چیست؟


دندانپزشکی زیبایی به هر گونه درمانی گفته می‌شود که یک دندان یا کل لبخند را زیباتر می‌کند. این درمان زیبایی هم ظاهر و هم سلامت دندان‌ها را ارتقاء می‌دهد. سفید کردن دندان، مرتب کردن دندان‌ها یا جایگزینی دندان غائب از جمله روش‌های دندانپزشکی زیبایی محسوب می‌شود. برخی بیماران فقط با یک درمان به لبخند رویایی خود دست می‌یابند، حال آن که اصلاح مشکلات دندان‌های عده‌ای از بیماران به بیش از یک درمان نیاز دارد.

دندانپزشکی زیبایی چه مشکلاتی را درمان می‌کند؟


مشکلات زیر در دندانپزشکی زیبایی اصلاح می‌شود:

 • تغییر اندازه، شکل و نظم دندان‌ها
 • بستن فاصله بین دندان‌ها
 • بهبود یا اصلاح بایت
 • روشن یا سفید کردن دندان‌های زرد و بدرنگ شده
 • ترمیم پوسیدگی، شکستگی، ترک یا لب‌پر شدن دندان‌ها
 • جایگزینی دندان غائب
 • جایگزینی درمان‌ها و ترمیم‌های قدیمی و نازیبا

درمان‌های رایج در زیبایی دندان


پرکاربردترین درمان‌های دندانپزشکی زیبایی بسیار ساده است، حال آن که روش‌های کمتر رایج پیچیده‌تراند و باید توسط متخصص مجرب انجام شوند. در ادامه رایج‌ترین درمان‌های  زیبایی دندان را توضیح می‌دهیم.

 • پر کردن زیبایی دندان: مواد همرنگ با ظاهر طبیعی جایگزین پرکردگی‌های نقره‌ای قدیمی می‌شود. مواد جدید از پرسلین و رزین‌های کامپوزیتی تهیه می‌شود تا با مینای دندان همخوانی داشته باشد.

 • سفید کردن دندان و بلیچینگ: این روش لکه‌های ناشی از بالا رفتن سن، مواد غذایی و توتون و مصرف دارو را از بین می‌برد. جرم گیری نیز یکی دیگر از روشهای موجود در دندانپزشکی زیبایی است.

 • ونیر لمینت: از لمینت نازک مخصوصی به نام ونیر برای پوشاندن لکه‌های دندان، دندان بدرنگ، ساییده، ترک خورده و شکسته یا لب پر شده و بستن فاصله بین دندانی استفاده می‌شود.

 • باندینگ کامپوزیتی: از ماده همرنگ دندان که شبیه به مینای دندان است به منظور بهبود رنگ دندان یا رفع فاصله بین دندانی استفاده می‌شود.

 • اصلاح فرم و اندازه و میزان کردن دندان‌ها: این درمان ساده کج و نامرتب بودن، لب پر شدن، ترک‌خوردگی و حتی همپوشانی دندان‌ها را اصلاح می‌کند.

 • روکش: روکش‌های زیبایی معمولاً از موادی مانند پرسلین ساخته می‌شود. روکش به منظور بازیابی عملکرد یا ظاهر دندان، اتصال به بریج، پوشاندن ایمپلنت یا جلوگیری از بیشتر شدن ترک دندان روی آن قرار داده می‌شود.

 • افزایش طول تاج دندان: این درمان با هدف بهبود شکل لثه‌ها و بافت استخوان انجام می‌شود و غالباً در اصلاح لبخند لثه‌ای کاربرد دارد.

 • بریج (پل دندانی): این ترمیم دندانی با ظاهری طبیعی جایگزین دندان غائب می‌شود، دندان‌ها را میزان می‌کند و با رفع اختلال بایت باعث می‌شود که دندان‌های بالا و پایین به خوبی روی هم قرار بگیرد. پل دندانی گاهی دندان مصنوعی تکه‌ای ثابت نیز نامیده می‌شود، چون پل تقریباً دائمی است و به ایمپلنت‌ها یا دندان‌های خود بیمار متصل می‌شود.

 • دندان مصنوعی مخصوص: دندان مصنوعی سبک ظاهری شبیه دندان طبیعی دارد. اکثر دندان‌های مصنوعی از ترکیبی از فلز و موادی سنتزی مانند رزین آکریلیکی ساخته می‌شود. دندان مصنوعی ممکن است تکه‌ای یا کامل باشد.

 • لثه بیش از حد یا نامتقارن بودن لثه‌ها: جراحی زیبایی لثه یا پیوند بافت نرم به منظور هموار و یک‌دست کردن خط لثه یا پوشاندن ریشه بدون محافظ دندان انجام می‌شود.
 • ایمپلنت: ساختارهای سنتزی در ناحیه‌هایی از دندان قرار داده می‌شود که معمولاً ریشه در آنجا قرار دارد. کاشت دندان گاهی می‌تواند جایگزین دندان مصنوعی تکه‌ای باشد.

 • اصلاح طرح لبخند: لبخند جذاب و چشمگیر به عنوان یک دارایی ارزشمند شناخته می‌شود. اینکه چگونه دیگران اولین انطباق خود را با ما بر اساس لبخند ما دارند، این امر نشان‌دهنده اهمیت اصلاح طرح لبخند به منظور بهبود ظاهر است. در اصلاح طرح لبخند، از ترکیب مختلفی از درمان‌های موجود بهره‌مندی می‌شود. برای مثال، فرد می‌تواند از روش ارتودنسی نامرئی مانند اینویزیلاین برای ردیف و مرتب کردن دندان‌ها استفاده کند و با سفید کردن دندان‌ها زیبایی لبخند خود را بهبود بخشد. همچنین، روش‌های دیگری مانند ونیر پرسلینی، باندینگ، روکش پرسلینی (ارتودنسی فوری) نیز جزء روش‌های زیباسازی لبخند محسوب می‌شوند.

 • ارتودنسی نامرئی: در ارتودنسی نامرئی (اینویزلاین) از مجموعه‌ای از پلاک‌های شفاف برای مرتب کردن دندان‌ها استفاده می‌شود، بدون این که بیمار مجبور به تحمل سیم کشی فلزی دندان‌ها باشد. نامرتب بودن دندان‌ها باعث می‌شود که بیمار هنگام گاز زدن یا جویدن غذا دچار درد شود. تغییراتی که بیماران به مرور برای جلوگیری از بروز درد ایجاد می‌کنند، باعث ابتلا به اختلال مفصل فکی گیجگاهی می‌شود که به نوبه خود آسیب‌دیدگی بیشتر دندان‌ها و درد مزمن یا حتی توان‌فرسا را به دنبال دارد. ارتودنسی نامرئی لبخندی زیبا با ردیفی از دندان‌های مرتب را به ارمغان می‌آورد، بدون این که نیازی به استفاده از بریس فلزی باشد.

از دیگر درمان های انجام شده در دندانپزشکی زیبایی می توان به پروتزهای دندانی اشاره نمود که توسط دندانپزشک زیبایی انجام خواهد شد.

مدت زمان درمان


هرکدام از درمان‌های فوق مدت زمان متفاوتی دارند. برخی از این روش‌ها به عنوان درمان‌های زیبایی یک روزه شناخته می‌شوند و برای اصلاح نقص‌های کوچک مانند لب پر شدگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. روش‌های دیگر پیچیده‌تر هستند و نیاز به مشاوره، بررسی دقیق و همکاری با لابراتوار تخصصی برای ساخت ترمیم‌ها دارند. مثلاً ساخت ترمیم‌هایی مانند ونیر پرسلینی معمولاً دو تا سه هفته زمان می‌برد. قالب و عکس‌های گرفته شده از دندان‌ها به لابراتوار ارسال می‌شود تا ترمیم به صورت سفارشی و دقیق مطابق با شرایط خاص بیمار تهیه شود. بیمار در مدت انتظار برای آماده شدن ترمیم دائمی، از ونیر، پل دندانی یا روکش موقت استفاده می‌کند. سپس پس از ساخت ترمیم دائمی و ارسال آن به کلینیک دندانپزشکی، بیمار به دندانپزشک زیبایی مراجعه می‌کند تا ترمیم نهایی در جای خود قرار گیرد و ثابت شود.

هزینه زیبایی دندان ها با دندان پزشکی زیبایی


هزینه درمان‌های دندانپزشکی بسیار متغیر است و بسته به نوع درمان، طول مدت درمان، تعداد دندان‌هایی که مورد درمان قرار گرفته‌اند و دستمزد دندانپزشک زیبایی دارد. نکته قابل توجه دیگر این مسئه است که درمان‌های دندانپزشکی زیبایی معمولا تحت پوشش بیمه و خدمات درمانی قرار نمی‌گیرند. جهت کسب اطلاع دقیق از هزینه‌های دندان‌پزشکی زیبایی و نحوه پرداخت آن مشاوره با متخصص امری ضروری است. جهت دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می توانید با شماره‌های 0212239236502188516675 –02144155090 تماس حاصل نمایید.

فهرست مطالب
اسکرول به بالا
تماس با کلینیک