بهترین دندانپزشک زیبایی و متخصص زیبایی دندانها

داشتن لبخندی زیبا و با اعتماد به نفس به لحاظ عاطفی، اجتماعی و حتی شغلی مزایایی دارد که اهمیت آن بر هیچ کس پوشیده نیست. اگر هنگام لبخند زدن دهان خود را می‌پوشانید یا حتی لبخندتان را فرومی‌خورید تا دندان‌هایتان دیده نشود، توصیه می‌کنیم حتماً به دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید تا با بهره‌مندی از درمان اصلاح طرح لبخند که تلفیقی از هنر و دانش دندانپزشک زیبایی است، با اعتماد به نفس لبخند بزنید.

امروزه روش‌های بسیاری برای زیباسازی لبخند در هر سنی وجود دارد. هر فردی در هر سنی می‌تواند با انجام درمان‌هایی چون سفید کردن دندان‌ها، ونیر پرسلینی با ظاهر طبیعی، ایمپلنت‌های جدید و پیشرفته و ده‌ها روش هیجان‌انگیز دیگر به لبخند رویایی خود دست یابد. نخستین مرحله اصلاح طرح لبخند معاینه کامل دهان و دندان‌ها است تا اطمینان حاصل شود که جز نقص‌های زیبایی مشکل دیگری وجود ندارد و مشکلات دندان‌ها نشانه ابتلا به یک بیماری دهان و دندان جدی نیست. پس از آن که دندانپزشک از سلامت دهان و دندان‌ها مطمئن شد، اصلاح طرح لبخند به روش مورد تایید دندانپزشک و بیمار شروع می‌شود.

اجازه بدهید برای رسیدن به لبخندی زیبا کمکتان کنیم! دندانپزشکی زیبایی متفاوت از دندانپزشکی عمومی و تلفیقی از هنر و علم است. دندانپزشکان زیبایی در کلینیک تخصصی دندانپزشکی دکتر یگانه جدیدترین روش‌های اصلاح طرح لبخند و درمان‌های ترمیمی و نگهداری از دندان‌ها را به شما  عزیزان ارائه می‌دهند تا بهداشت دهان و دندان‌هایتان به بالاترین سطح ممکن ارتقاء یابد. کلینیک ما به خود می‌بالد که توانسته است با بهره‌گیری از تکنیک‌های پیشرفته و مواد مرغوب لبخندی زیبا و طبیعی را بر روی لبان مراجعین بنشاند و آن‌ها را از مزایای داشتن لبخندی جذاب و سالم برخوردار سازد.

لبخند زیبا و البته سالم، اعتماد به نفس بیشتر را برای شما به ارمغان می‌آورد و دیگر لازم نیست به دلیل در دهان داشتن دندان لب پر، شکسته، زرد و بد رنگ، کج و نامرتب یا نداشتن یک یا چند دندان خجالت بکشید. در صورت تمایل می‌توانید از طریق شماره‌های 0212239236502188516675 – 02144155090 با ما تماس بگیرید تا وقت درمان اصلاح طرح لبخند برایتان تنظیم شود.

دندانپزشکی زیبایی چیست؟


دندانپزشکی زیبایی به هر گونه درمانی گفته می‌شود که یک دندان یا کل لبخند را زیباتر می‌کند. این درمان زیبایی هم ظاهر و هم سلامت دندان‌ها را ارتقاء می‌دهد. سفید کردن دندان، مرتب کردن دندان‌ها یا جایگزینی دندان غائب از جمله روش‌های دندانپزشکی زیبایی محسوب می‌شود. برخی بیماران فقط با یک درمان به لبخند رویایی خود دست می‌یابند، حال آن که اصلاح مشکلات دندان‌های عده‌ای از بیماران به بیش از یک درمان نیاز دارد.

دندانپزشکی زیبایی چه مشکلاتی را درمان می‌کند؟


مشکلات زیر در دندانپزشکی زیبایی اصلاح می‌شود:

 • تغییر اندازه، شکل و نظم دندان‌ها
 • بستن فاصله بین دندان‌ها
 • بهبود یا اصلاح بایت
 • روشن یا سفید کردن دندان‌های زرد و بدرنگ شده
 • ترمیم پوسیدگی، شکستگی، ترک یا لب‌پر شدن دندان‌ها
 • جایگزینی دندان غائب
 • جایگزینی درمان‌ها و ترمیم‌های قدیمی و نازیبا

درمان‌های رایج در زیبایی دندان


پرکاربردترین درمان‌های دندانپزشکی زیبایی بسیار ساده است، حال آن که روش‌های کمتر رایج پیچیده‌تراند و باید توسط متخصص مجرب انجام شوند. در ادامه رایج‌ترین درمان‌های  زیبایی دندان را توضیح می‌دهیم.

 • پر کردن زیبایی دندان: مواد همرنگ با ظاهر طبیعی جایگزین پرکردگی‌های نقره‌ای قدیمی می‌شود. مواد جدید از پرسلین و رزین‌های کامپوزیتی تهیه می‌شود تا با مینای دندان همخوانی داشته باشد.

 • سفید کردن دندان و بلیچینگ: این روش لکه‌های ناشی از بالا رفتن سن، مواد غذایی و توتون و مصرف دارو را از بین می‌برد. جرم گیری نیز یکی دیگر از روشهای موجود در دندانپزشکی زیبایی است.

 • ونیر لمینت: از لمینت نازک مخصوصی به نام ونیر برای پوشاندن لکه‌های دندان، دندان بدرنگ، ساییده، ترک خورده و شکسته یا لب پر شده و بستن فاصله بین دندانی استفاده می‌شود.

 • باندینگ کامپوزیتی: از ماده همرنگ دندان که شبیه به مینای دندان است به منظور بهبود رنگ دندان یا رفع فاصله بین دندانی استفاده می‌شود.

 • اصلاح فرم و اندازه و میزان کردن دندان‌ها: این درمان ساده کج و نامرتب بودن، لب پر شدن، ترک‌خوردگی و حتی همپوشانی دندان‌ها را اصلاح می‌کند.

 • روکش: روکش‌های زیبایی معمولاً از موادی مانند پرسلین ساخته می‌شود. روکش به منظور بازیابی عملکرد یا ظاهر دندان، اتصال به بریج، پوشاندن ایمپلنت یا جلوگیری از بیشتر شدن ترک دندان روی آن قرار داده می‌شود.

 • افزایش طول تاج دندان: این درمان با هدف بهبود شکل لثه‌ها و بافت استخوان انجام می‌شود و غالباً در اصلاح لبخند لثه‌ای کاربرد دارد.

 • بریج (پل دندانی): این ترمیم دندانی با ظاهری طبیعی جایگزین دندان غائب می‌شود، دندان‌ها را میزان می‌کند و با رفع اختلال بایت باعث می‌شود که دندان‌های بالا و پایین به خوبی روی هم قرار بگیرد. پل دندانی گاهی دندان مصنوعی تکه‌ای ثابت نیز نامیده می‌شود، چون پل تقریباً دائمی است و به ایمپلنت‌ها یا دندان‌های خود بیمار متصل می‌شود.

 • دندان مصنوعی مخصوص: دندان مصنوعی سبک ظاهری شبیه دندان طبیعی دارد. اکثر دندان‌های مصنوعی از ترکیبی از فلز و موادی سنتزی مانند رزین آکریلیکی ساخته می‌شود. دندان مصنوعی ممکن است تکه‌ای یا کامل باشد.

 • لثه بیش از حد یا نامتقارن بودن لثه‌ها: جراحی زیبایی لثه یا پیوند بافت نرم به منظور هموار و یک‌دست کردن خط لثه یا پوشاندن ریشه بدون محافظ دندان انجام می‌شود.
 • ایمپلنت: ساختارهای سنتزی در ناحیه‌هایی از دندان قرار داده می‌شود که معمولاً ریشه در آنجا قرار دارد. کاشت دندان گاهی می‌تواند جایگزین دندان مصنوعی تکه‌ای باشد.

 • اصلاح طرح لبخند: لبخند جذاب و چشمگیر دارایی ارزشمندی است. از آنجایی که نخستین برداشت دیگران از ما براساس لبخندمان شکل می‌گیرد، بدون شک اصلاح طرح لبخند ارزش صرف هزینه و وقت دارد. در اصلاح طرح لبخند از ترکیبی از درمان‌های بالا بهره گرفته می‌شود. بیمار در صورت تمایل می‌تواند دندان‌ها را به روش ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین) ردیف و مرتب کند و با سفید کردن دندان‌ها زیبایی لبخند خود را دوچندان کند. ونیر پرسلینی، باندینگ، روکش پرسلینی (ارتودنسی فوری) از دیگر روش‌های زیباسازی لبخند محسوب می‌شود.

 • ارتودنسی نامرئی: در ارتودنسی نامرئی (اینویزلاین) از مجموعه‌ای از پلاک‌های شفاف برای مرتب کردن دندان‌ها استفاده می‌شود، بدون این که بیمار مجبور به تحمل سیم کشی فلزی دندان‌ها باشد. نامرتب بودن دندان‌ها باعث می‌شود که بیمار هنگام گاز زدن یا جویدن غذا دچار درد شود. تغییراتی که بیماران به مرور برای جلوگیری از بروز درد ایجاد می‌کنند، باعث ابتلا به اختلال مفصل فکی گیجگاهی می‌شود که به نوبه خود آسیب‌دیدگی بیشتر دندان‌ها و درد مزمن یا حتی توان‌فرسا را به دنبال دارد. ارتودنسی نامرئی لبخندی زیبا با ردیفی از دندان‌های مرتب را به ارمغان می‌آورد، بدون این که نیازی به استفاده از بریس فلزی باشد.

از دیگر درمان های انجام شده در دندانپزشکی زیبایی می توان به پروتزهای دندانی اشاره نمود که توسط دندانپزشک زیبایی انجام خواهد شد.

مدت زمان درمان


مدت زمان هر یک از درمان‌های فوق متفاوت است. بعضی از این روش‌ها یک درمان زیبایی یک روزه هستند و برای اصلاح نقص‌های جزئی مانند لب پر شدگی کاربرد دارند. بعضی از این درمان‌ها پیچیده‌ترند و نیاز به مشاوره و بررسی دقیق و همکاری با لابراتوار تخصصی برای ساخت ترمیم‌ها دارند. ساخت ترمیم‌هایی مانند ونیر پرسلینی در لابراتوار معمولاً دو تا سه هفته طول می‌کشد. قالب و عکس‌های گرفته شده از دندان‌ها به لابراتوار فرستاده می‌شود تا ترمیم به صورت سفارشی و دقیق مطابق با شرایط خاص بیمار تهیه شود. بیمار در مدت زمان انتظار برای آماده شدن ترمیم دائمی از ونیر، پل دندانی  یا روکش موقت استفاده می‌کند. بیمار پس از ساخت ترمیم دائمی و ارسال آن به کلینیک دندانپزشکی به دندانپزشک زیبایی مراجعه می‌کند تا ترمیم نهایی در جای خود قرار داده و ثابت شود.

هزینه زیبایی دندان ها با دندان پزشکی زیبایی


هزینه درمان‌های دندانپزشکی بسیار متغیر است و بسته به نوع درمان، طول مدت درمان، تعداد دندان‌هایی که مورد درمان قرار گرفته‌اند و دستمزد دندانپزشک زیبایی دارد. نکته قابل توجه دیگر این مسئه است که درمان‌های دندانپزشکی زیبایی معمولا تحت پوشش بیمه و خدمات درمانی قرار نمی‌گیرند. جهت کسب اطلاع دقیق از هزینه‌های دندان‌پزشکی زیبایی و نحوه پرداخت آن مشاوره با متخصص امری ضروری است. جهت دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می توانید با شماره‌های 0212239236502188516675 –02144155090 تماس حاصل نمایید.

مقالات مرتبط