اصلاح طرح لبخند (لبخند هالیوودی) و خنده زیبا

کافی است خودتان را زیبا بدانید و نسبت به خود احساس خوبی داشته باشید، تا بازتاب این حس رضایت را در دیگران نیز مشاهده کنید. دندانپزشکی زیبایی مدرن تحول چشمگیری را در زمینه اصلاح طرح لبخند به وجود آورده است. اگر دستیابی به لبخند رویایی‌تان مستلزم انجام بیش از یک درمان باشد، روش های درمان طرح لبخند به شما پیشنهاد می‌شود که با بهره‌گیری از ترکیبی از روش‌های مختلف دندانپزشکی زیبایی لبخندی هالیوودی و جذاب را بر روی لبان شما می‌نشاند. اصلاح طرح لبخند دندان به رفع نواقصی جزئی مانند ترمیم شکستگی، لب‌پر شدن و کجی دندان‌ها، از بین بردن لکه‌ها و زردی دندان و جایگزینی دندان غائب  می‌پردازد.

لبخند یکی از گویاترین و مشخص‌ترین ویژگی‌های ظاهری است. لبخند زیبا و با اعتماد به نفس، شخصیتی درخشان را از شما به نمایش می‌گذارد و تاثیر مثبتی را در اطرافیان ایجاد می‌کند.

متخصصان ما در کلینیک دکتر یگانه درمان اصلاح طرح لبخند را برای هر بیمار به منظور دستیابی به لبخند رویایی انجام می‌دهند. سفید کردن دندان، ونیر یا لمینت و شکل دادن به لثه از جمله درمان‌های متداولی است که در اصلاح طرح لبخند از آنها استفاده می‌شود. متخصصین ما طرح درمان را متناسب با نیازها و اهداف خاص شما تهیه می‌کنند تا با زیباتر شدن لبخند اعتماد به نفستان نیز ارتقاء باید.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع شیوه‌های اصلاح طرح لبخند، لبخند زیبا (لبخند هالیوودی) در کلینیک دندانپزشکی دکتر یگانه می‌توانید با شماره‌های 0212239236502144155090 تماس حاصل فرمایید.

متقاضی اصلاح طرح لبخند


متقاضی مناسب برای اصلاح طرح لبخند زیبا، فردی است که فقط می‌خواهد نقص‌های خدشه‌دار کننده زیبایی لبخند را برطرف کند. بنابراین متقاضیان این درمان باید از سلامت نسبی دهان و دندان برخوردار باشند و دچار بیماری لثه یا پوسیدگی دندان نباشند. متقاضیان این درمان زیبایی برای رفع مشکلات زیر به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند:

 • بدرنگ شدن جزیی تا شدید دندان‌ها
 • لب‌پر شدن، ترک خوردن یا دیگر آسیب‌های جزئی که به ساختار دندان صدمه نزده است.
 • بدشکل بودن دندان‌ها
 • نامرتب و کج بودن جزیی دندان‌ها
 • یک اندازه نبودن فاصله بین دندان‌ها
 • بافت اضافی لثه یا یکنواخت نبودن خط لثه

ارزیابی اولیه


نخستین گام برای استفاده از مزایای اصلاح لبخند یک ارزیابی جامع است. دندانپزشک دندان‌ها، لثه، دهان، مفصل‌های فک و عضلات را به دقت معاینه می‌کند. دندانپزشک نشانه‌های پوسیدگی دندان، وجود فشار یا ناپایداری را بررسی می‌کند. تمامی مشکلات دندانی باید قبل از شروع درمان زیبایی دندان‌ها حل گردند، زیرا در غیر این صورت و تنها با پوشاندن مشکلات، احتمال بازگشت آنها وجود دارد. در تهیه طرح درمان، دندانپزشک به صورت جامع به وضعیت صورت بیمار توجه می‌کند. او عواملی چون تقارن اجزاء صورت، اندازه لب‌ها و دهان، بافت و رنگ پوست، و مواردی همچون طول دندان‌ها، خط لبخند، نسبت دندان‌ها و سایر جزئیات را در نظر می‌گیرد. این اقدامات هدف دارد تا اصلاحات اعمال شده به شکل کاملاً طبیعی و هماهنگ با ویژگی‌های فیزیکی بیمار باشند. در انتها، عکس‌برداری از دندان‌ها انجام شده و قالب‌گیری انجام می‌شود تا طرح درمان بهترین شکل ممکن را ارائه دهد.

روش‌های مختلف اصلاح طرح لبخند


سفید کردن دندان

یکی از اصلی‌ترین روش‌های دندانپزشکی زیبایی سفید کردن یا بلیچینگ دندان‌ها است که می‌توان آن را در مطب دندانپزشک انجام داد. سفید کردن دندان باید پس از جرم گیری و زدودن جرم و پلاک و دیگر ذرات از روی سطح دندان‌ها انجام شود تا دندان شکل طبیعی خود را بازیابد. همچینین می‌توان دندان‌ها را سفید کرد تا یک درجه روشن‌تر از رنگ اصلی بشود.

مصرف خوراکی‌ها، داروها، و عادت‌های شخصی مانند سیگار کشیدن ممکن است به تدریج باعث زرد شدن و ایجاد لکه بر روی دندان‌ها شود. با انجام فرآیند سفید کردن دندان، این لکه‌ها پوشانده می‌شوند. این فرآیند می‌تواند در کلینیک دندانپزشکی یا با استفاده از روش‌های خانگی انجام شود.

ونیر

ونیر یا لمینت نوعی روکش زیبایی است که از سرامیک گرید پزشکی دقیقاً متناسب با دندان‌های بیمار ساخته می‌شود تا با بقیه دندان‌ها هماهنگی داشته باشد. لمینت ظاهری کاملاً طبیعی دارد و بسیاری از مشکلات زیبایی، از نامرتبی دندان‌ها تا شکستگی و ترک خوردن دندان‌ها یا آسیب دیدن مینای دندان و فاصله‌دار بودن دندان‌ها را برطرف می‌کند. دندانپزشک ونیر را با چسب مخصوص روی هر دندان می‌چسباند.

کامپوزیت باندینگ

کامپوزیت باندینگ روشی است که در آن برای ترمیم دندان پوسیده، آسیب دیده یا زرد از موادی همرنگ مینای دندان استفاده می‌شود. دندانپزشک بخش پوسیده دندان را برمی‌دارد و کامپوزیت را روی سطح دندان می‌چسباند، سپس قبل از آن که مواد را با تابش نور سفت کند، آن را شکل می‌دهد. این درمان که به اختصار باندینگ نیز نامیده می‌شود، آسیب‌های دندان را به خوبی می‌پوشاند و دندانی سالم را به نمایش می‌گذارد. باندینگ یکی از ارزان‌ترین درمان‌های دندانپزشکی زیبایی برای ترمیم پوسیدگی، لب‌پر شدن یا ترک خوردن و ساییدگی لبه‌های دندان است.

روکش

روکش دندان پروتز ثابتی است که با سیمان دندانپزشکی روی دندان چسبانده می‌شود و فقط دندانپزشک می‌تواند آن را بردارد. هدف اصلی از روکش کردن دندان پوشاندن دندان آسیب‌دیده و همچنین تقویت، زیباتر و مرتب‌تر کردن دندان و اصلاح طرح لبخند است.

برای ساخت روکش، دندان یا دندان‌ها باید قالب‌برداری شوند. ابتدا، دندانپزشک دندان‌ها را تراش می‌دهد تا اندازه‌ای کوچکتر شوند و روکش به خوبی بر روی آنها قرار گیرد. سپس، یک قالب گیری از دندان‌ها انجام می‌شود تا ابعاد دقیق آنها ثبت شود. دندانپزشک در این مرحله یک روکش موقت را بر روی دندان قرار می‌دهد تا تا زمان آماده شدن روکش دائمی، دندان محافظت شود.

بریج دندانی

بریج یا پل دندان جای خالی دندان غائب را پر می‌کند. بریج از چند روکش تشکیل می‌شود که به هم متصل می‌شوند تا یک ترمیم واحد را شکل دهند. دندانپزشک ابتدا دو دندان کنار جای خالی را تراش می‌دهد، سپس بریج با توجه به قالب گرفته شده در لابراتوار ساخته می‌شود. بریج سفارشی ساخته شده لبخندی بی‌عیب و نقص را به نمایش می‌گذارد. دندانپزشک بریج را با گذاشتن روکش روی دندان‌های مجاور ثابت می‌کند.

کاشت دندان

از ایمپلنت برای جایگزینی دندان‌های غائب استفاده می‌شود. در این روش، دندانپزشک یک پیچ (اسکرو) تیتانیومی کوچک را در استخوان فک در محل دندان گم‌شده قرار می‌دهد که در اصل به عنوان نگهدارنده روکش عمل می‌کند. دندان کاشته شده تفاوتی با دندان‌های طبیعی بیمار ندارد و پس از اینکه ایمپلنت به استخوان و بافت نگهدارنده جوش خورد، برای همیشه ثابت باقی می‌ماند. بیماران باید در زمان کاشت ایمپلنت بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنند تا از جمع شدن پلاک و ذرات غذا در این ناحیه جلوگیری شود.

اینله و انله

مواد لازم برای پر کردن دندان گاهی از مواد کامپوزیتی یا سرامیک در لابراتوار دندانپزشکی ساخته می‌شود تا شباهت بیشتری به دندان بیمار داشته و حتی‌الامکان همرنگ دندان‌ها باشد. اگر مواد برای پر کردن داخل دندان به کار برده شود، ترمیم از نوع اینله و اگر مواد به سطح جویدن دندان چسبانده شود، ترمیم از نوع انله است.

درمان ارتودنسی

سیم‌کشی دندان‌ها روشی ارتودنسی برای ردیف و مرتب کردن دندان‌ها است. دندانپزشکان غالباً توصیه می‌کنند که دندان‌ها قبل از دیگر درمان‌های زیبایی ارتودنسی شوند، چون دندان‌های نامرتب باعث بروز مشکلات متعدد می‌شود. اختلال بایت و روی هم قرار نگرفتن دندان‌ها سلامت دندان‌های باقیمانده را به خطر می‌اندازد و ناراحتی‌های دهان و دندان را در پی دارد. به این ترتیب ارزان‌تر و آسان‌تر آن است که با انجام ارتودنسی از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کرد.

فرم دادن به لثه

این درمان به بیمارانی توصیه می‌شود که لثه‌هایشان بدفرم است یا بیش از حد روی دندان‌ها را پوشانده است. اضافه بودن بافت لثه که اصطلاحاً لبخند لثه‌ای نامیده می‌شود باعث می‌شود دندان‌ها کوچک‌تر به نظر برسد. جراحی لثه در صورت تحلیل رفتن لثه و مشخص شدن مقدار زیادی از سطح دندان نیز ضرورت می‌یابد. در این عمل از لیزر برای شکل‌دهی و میزان کردن لثه و در نهایت ثابت کردن آن استفاده می‌شود تا لثه‌ها شکل مطلوب پیدا کند. یکی از مزایای به کار بردن لیزر در جراحی لثه جلوگیری از خونریزی است.

نتایج


پس از اتمام تمام درمان‌ها و ترمیم‌ها متوجه تغییرات چشمگیر به وجود آمده می‌شوید. بعضی از مزایای اصلاح طرح لبخند عبارت است از:

 • دندان‌هایی سفیدتر
 • ردیف و منظم شدن دندان‌ها
 • دندان‌های یکدست و زیبا
 • بسته شدن فاصله بین دندان‌ها
 • ترمیم شکستگی‌ها و پوشاندن دیگر نقص‌های زیبایی
 • لبخندی درخشان‌تر و تاثیرگذارتر

لبخند زیبا، عریض و به پهنای صورت زیبایی بیشتری را به ارمغان می‌آورد و اعتماد به نفس را ارتقاء می‌دهد.

هزینه


از آنجایی که هر درمان اصلاح طرح لبخند در نوع خود منحصر به فرد است، هزینه هر بیمار متفاوت از دیگران است. بنابراین، امکان تخمین هزینه درمان قبل از انجام ارزیابی دقیق وجود ندارد. در واقع، هزینه اصلاح لبخند لثه‌ای و طرح لبخند به عوامل متعددی بستگی دارد که از آن جمله می‌توان به نوع درمان اجرا شده، استفاده از تکنولوژی مشخص، موقعیت کلینیک، و تجربه دندانپزشک اشاره کرد.

فهرست مطالب
اسکرول به بالا
تماس با کلینیک